TJ Sokol Stratov — TJ Slovan Lysá n/L „B“

Report

Sobotní den patřil mužům, kteří přivítali v dalším místním derby, soupeře z Lysé a jejich „B“ tým. Tabulkově zdárně jasné utkání jsou možná ta nejhorší, a to se potvrdilo i v tomto případě.

Hosté přijeli s jasným cílem, a to rychlých brejků s využitím větru v zádech, což se jim v prvním poločase vyplácelo a hned v 6. minutě se krásnou střelou z 25 metrů prosadil Bartoloměj Horváth: 0-1. Hosté se zatáhli, a i nadále byli v prvním poločase nebezpečnější, když po dalším brejku hosté trefili tyč a následně i břevno naší branky. My jsme se v prvním poločase hledali a jen ztěžka jsme se dostávali do šancí, a tak hosté zcela zaslouženě v poločase vedli 0-1.
Po změně stran se situace otočila a hosté bez podpory povětrnostních podmínek prakticky do ničeho nedostávali a hra se odehrávala z větší části na jejich polovině. V 61. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, po pravé straně zatáhl míč do vápna Honza Vlach a předložím míč Lukáši Novákovi, který se uvnitř pokutového území nemýlil: 1-1. Nadále jsme se tlačili za vítězstvím, ale i hosté zahrozili z brejku, když se střelec první branky z půlky hřiště vydal na sólo, které nakonec skončilo rohovým kopem po dobré práci Kauckého a Kubína. Naše vytrvalost a chtíč zvrátit utkání nakonec rozhodla a v 89. minutě jsme se dočkali. Po sérii odrazů se míč ve vápně dostal k Martinu Syrovému, který svou pohotovostí a šťastným obloučkem otřel míč o tyč hostující branky, který zapadl za druhou tyč: 2-1. V závěru utkání se již nic dramatického nestalo, a tak všechny tři body zůstali doma.

Zdánlivě jasné utkání jsme zlomili až těsně v závěru, nicméně takováto vítězství jsou možná daleko cennější nežli jasná a vysoká vítězství. Velmi důležité tři body do tabulky!