TJ Sokol Stratov — SK Bříství

Report

Áčko přivítalo doma v sobotním odpoledne soupeře z Bříství, se kterým sehrálo opět vyrovnaný duel.

První minuty utkání naznačovali, že se střetla dvě kvalitní mužstva, která chtějí hrát s míčem a kombinovat. Hosté byli první, kteří se po dobré kombinaci dostali až před naši branku, kde ovšem přízemní centr nedokázal zastihnou ani jeden z dobíhajících hráčů soupeře. V 15. minutě se do šance dostal Míša Bureš, jeho velmi pěkná střela ovšem těsně minula levou tyč soupeřovi branky. Trpělivá kombinace přinášela okénka v soupeřově obraně a po jedné z nich se dokázal skvěle proháčkovat po levé straně Doma Zápotocký a předložil ostrý centr do soupeřova vápna do kterého vlétl Ondra Tržický a usměrnil míč do branky soupeře v 21. minutě1-0. Průnikové přihrávky soupeře naše obrana velmi dobře četla, a tak soupeř hrozil zejména po nebezpečných standardních situacích. K našemu štěstí se žádná z nich neujala a když ani žádný náš útok nevedl k úspěšnému zakončení šlo se do poločasové pauzy za jednobrankového vedení.

Druhý poločas byl nervóznější a přicházeli i ztráty míčů na obou stranách. V 63. minutě se po kombinaci na pravé straně mezi Honzou Poborských a Domčou Zápotockým, kdy se druhý jmenovaný proháčkoval do vápna a z velkého úhlu překvapil hostujícího brankáře na první tyči: 2-0. Hosté se poté snažili o snížení, ale žádná z jejich herních situací nebo standardek se neujala, díky celému týmu, který celý zápas pracoval skvěle do defenzivy. Nám se ale již další branku vstřelit nepodařilo, i když jsme měli asi tři velmi dobré šance, ve kterých zbývalo lépe zakončit.

Další velmi dobrý koncentrovaný výkon, tři body a čisté konto, drží áčko na druhém místě tabulky.