SK Poříčany „B“ — TJ Sokol Stratov

Report

Muži zavítali do Poříčan k jednomu ze zápasů jara. Naši ale totálně propadli, zápas vůbec nezvládli a odvezli si zcela zaslouženě vysokou porážku 6-0!
Veliké očekávání sebou přinášelo sobotní odpoledne, ve kterém jsme zavítali na hřiště soupeře do Poříčan. Souboj o čelo, o důležité body a o to kdo udělá další krok k celkovému vítězství ve skupině. Bojovnost, zodpovědnost, důraz či sebevědomí, všechny tyto slova, se kterými jsme šli do zápasu jsme jako by zapomněli v kabině a nic z toho na hřišti k vidění nebylo, tedy alespoň z naší strany ne. Naopak to byli domácí, kteří přesně toto měli a zcela zaslouženě utkání ovládli. Domácí na nás od samého začátku nastoupili a nejprve se jen zastřelovali, když první dvě šance zastavil gólman Kaucký. V 8. minutě ale domácí již šli do vedení. Po dlouhém autu se domácí Koula dostal k míči a po nedohodě našich hráčů se míč odrazil k Lukáš Pařízkovi a ten se trefil přesně k zadní tyči: 1-0. V 17. minutě trestali domácí další naši nedohodu při dlouhém míči za obranu jsme nebyly schopni odkopnout míč a opět to byl Lukáš Pařízek, který celkem jednoduše přehodil našeho brankáře a zvýšil tak skóre pro domácí: 2-0. Ve 23. minutě musel kvůli zranění navíc odstoupil Michal Kubín a my jsme byli nuceni přeskupit řady, změna v sestavě ale spád hry nezměnila a my jsme za celý poločas nebyli schopni ohrozit branku domácích ani jednou střelou. V samotném závěru nás Poříčany opět trestali za chybu a Jiří Koula šel prakticky z půlky hřiště sám na bránu, se situací si poradil zkušeně a zakončil na zadní tyč v pohodě: 3-0 pro domácí! Navíc jsme ještě přišli o dalšího zraněného Víťu Valtera.
Do druhé půle jsme šli s odhodláním změnit ráz utkání a snažit se vyrovnat soupeři a vstřelit nějakou branku a třeba utkání zdramatizovat. Nástup byl dobrý a po centru z hloubi pole se míč dostal k Michalu Horvátovi, ten svou dobrou hlavičkou ale našel pouze střed branky domácích a jejich brankáře. Vzápětí se potvrdilo staré dobré „nedáš-dostaneš“. V 54. minutě se po pěkné kombinaci domácích a následném centru před bránu z prvního doteku prosadil svou druhou brankou Jíří Koula: 4-0. Další branka přišla v 74. minutě, kdy nás domácí potrestali z rychlého brejku. Slabší chvilku si vybral Kaucký v brance a chytrou střelou z úhlu na bližší tyč inkasoval pátou branku v utkání: 5-0. O čtyři minuty bylo ještě hůř po prostrčením středem hřiště se řítil sám na naši branku Tomáš Hedrlín a ani on nezaváhal a jeho střela zapadala za pravou tyč naší branky: 6-0. Ojedinělou naši šanci vypracoval po samostatném sólu Míša Bureš, který přešel přes 3 hráče domácích, ale bohužel svou finální přihrávkou našel pouze domácího obránce.
První jarní porážka asi zákonitě musela přijít, ale byla by akceptovatelná po solidním výkonu, a ne po utkání ve kterém jsme propadli ve všech aspektech fotbalu… bojovnosti, zodpovědnosti, důrazu a chuti vyhrát. Tenhle zápas jasně ukázal, že máme před sebou ještě kus cesty, musíme se ponaučit z chyb, které domácí dokázali nekompromisně trestat a začít každý sám od sebe a v dalším utkání ukázat, že to byl pouze jednorázový výpadek.
Omluva patří našim skvělým fanouškům, kteří dorazili na tento zápas. Reparát máme k dispozici již tuto sobotu, když zavítáme na hřiště do Kovanic, kde se utkání odehraje v dopoledním čase 10:15!