FK Litol, mládež z.s. — TJ Sokol Stratov

Report

Závěrečné střetnutí v rámci tréninkových utkání OFS Nymburk skupiny „B“, nás čekalo na hřišti v Lysé nad Labem – Litoli.

Po opatrném začátku z obou stran, jsme si vytvořili mírnou převahu a hlavně takticky dobře a efektivně eliminovat domácí útočné hráče. Soupeř tak nebyl schopný dotáhnout své útoky do vážnějšího zakončení a jejich šance tak většinou končily nepřesnou přihrávkou, kdy naše obrana fungovala velmi solidně. Za zmínku tak stojí jen tři náznaky domácích šancí, kdy v 12. se nejprve z levé strany do šance dostával Marek Baran, ale místo střelby volil přihrávku, se kterou si poradila naše obrana. Druhou šanci domácích měl na hlavě Krejčí po rohovém kopu ve 25., ale svou hlavičku mířil pouze do prostoru, kde stál náš gólman. Do dobré šance se pak ve 38. dostával znovu domácí Baran, ale šance skončila nakonec faulem na našeho gólmana. Také naši hráči byli v prvním poločasu v několika příležitostech, kdy mohli skórovat, ale podobně jako v případě domácích nám chyběl větší klid v koncovce nebo kvalitnější finální fáze. Zmínit lze tři velmi dobré šance z levé strany, když nejprve míč proletěl celým vápnem soupeře, ale do zakončení se nikdo nedostal. Poté měl na noze branku Pařízek, ale svou šanci nevyužil. Další dobré centrované přihrávky z pravé strany jsme také nevyužili a v neposlední řadě měl tu největší šanci Poborský v 40., kdy se objevil po odraženém míči sám před brankářem, na přihrávku se nabízel Pařízek, který by zakončoval do prázdné branky, ale namísto toho, prvně jmenovaný vystřelil nad branku soupeře. Ani jeden z týmů tak své akce v branku nepřetavil a šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle patřil domácím. Největší šanci na skórování měl ve 48. domácí Krejčí, ale výborným zákrokem ho vychytal Kaucký, když jeho přízemní střelu vytěsnil na roh. Druhá šance domácích přišla o tři minuty později, kdy tentokrát z levé strany zakončoval Dzurko, ale jeho střelu do horní poloviny branky opět vyškrábl Kaucký. A poté už jsme se radovali my. V 56. jsme dostali možnost zahrávat volný kop po faulu na Jelínka, míč si vzal na starost kapitán Jarolím a jeho skvělý centr zužitkoval přesnou hlavičkou Michal Kubín: 0-1. A hned o čtyři minuty později jsme se radovali podruhé – po pravé straně zatáhl míč Poborský, jeho střelu domácí brankář je vyrazil znovu k M. Kubínovi a dorážkou nám dal dvoubrankové vedení: 0-2. Krušnou jedenáctiminutovku pro domácí dovršil zbytečným zákrokem domácí hráč po faulu v pokutovém území a následnou proměněnou penaltou proměnil ve svůj první hattrick po návratu Michal Kubín: 0-3. V těchto fázích se domácí do šancí prakticky nedostávali, nicméně se snížení přeci jen dočkali v 72., kdy jsme včas nedostoupili ve vápně domácího Dzurka, ten tvrdou střelu poslal do blokujícího Kubína, který ji nešťastně tečoval a ta zapadla do dolní části naši branky: 1-3. My jsme ale i tak pokračovali ve velmi dobrém výkonu, který korunoval v 76. Lukáš Novák, když zamířil přesně střelou z přímého kopu z hranice vápna: 1-4. V 89. minutě se ještě prezentoval technickou střelou střídající Syrový, toho ale vychytal domácí gólman. To už nic neměnilo na našem zaslouženém vítězstvím a my jsme se tak posunuly v konečném pořadí 3. místo skupiny „B“ právě před našeho soupeře.

Závěrečné utkání dospělých tak přineslo výborný a cenný výsledek a také povedený výkon našich hráčů. Velmi děkujeme za podporu také našim příznivcům, kteří opět dorazili v hojném počtu a udělali nám takřka domácí kulisu. Budeme se na vás všechny opět těšit brzy – v nové sezóně, či přípravných zápasech a turnajích.