FK Kovanice — TJ Sokol Stratov

Report

Muži v sobotním dopoledne pouze se dvěma muži na střídačce, zvládli venkovní utkání v Kovanicích a dali v zapomnění poslední velmi špatný výkon z Poříčan.

Dobrý vstup do utkání, který se až na inkasovanou branku v závěru poločasu nesl ve znamení solidního a kontrolovaného výkonu. Ve 14. minutě jsme se po velmi pěkné akci středem hřiště a kombinací mezi Pařízkem a Vlachem, který předložil přesnou finální přihrávku pro Vítu Valtera, který zakončil s přehledem k tyči domácí branky: 0-1. O 7 minut později bylo ještě veseleji to se po rohovém kopu Lukáše Nováka dostal k hlavičce Maty Pařízek a uklidil míč do branky domácích: 0-2. Hosté se do příležitostí příliš nedostávali, až po našem zaváhání při rozehrávce se do šance z úhlu dostal domácí útočník, střelu si ale pohlídal náš gólman. Domácí se ale přeci jen dočkali snížení v závěru poločasu, kde jsme po špatné dohodě darovali domácím roh, který dokázali využít: 1-2.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a byli jsme odměněni, druhou asistenci v utkání si připsal Honza Vlach, když nasměroval míč k nohám Jindry Paty a se uvnitř pokutového území velmi dobře zorientoval a poslal míč do branky domácích: 1-3. V utkání jsme pak ještě měli další šance, které jsme již nedokázali využít. Domácí se za druhý poločas k ohrožení naší branky prakticky nedostali, výjimkou byla standardní situace z 75. minuty, střela domácího záložníka mířila doprostřed branky.

Z venkovního prostředí jsme tedy přivezli důležité tři body, která nás udrželi na třetí příčce stále na dostřel čelu naší skupiny.