TJ Sokol Stratov — TJ Sokol Lipník

Report

V úvodním přípravném zápasu na nadcházející sezónu jsme doma hostili tým Lipníku. V sestavě zatím bez nové akvizice Bošiny, chyběli také zraněný Jelínek a dále Schneider s Toušem, ale příležitost ukázat se, dostali všichni členové kádru včetně šestnáctiletého dorostence Radima Křenka a také našeho bývalého hráče Daniela Světlého, jehož angažmá u nás se řeší.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří ale z mírné územní převahy vytěžili pouze dva rohové kopy a s těmi jsme si poradili. A brzy jsme dali také úvodní gól. V 7. vyvezl míč z vlastní poloviny Jarolím, předložil přihrávkou za obranu míč Vlachovi a ten se střelou k tyči nemýlil: 1-0. Poté už jsme přebrali iniciativu my, drželi jsme více míč a přidali jsme i další branky. Ve 20. se po dobré spolupráci Šacha s Novákem na levé straně dostal k odraženému míči na hranici vápna Pařízek a otevřel tak svůj povedený střelecký účet: 2-0. Hned o chvíli později totiž zvýšil už na 3-0 a vypadalo to, že hosté odjedou s debaklem. Ve 29. pak nejdříve znovu Pařízek v jasné šanci pohrdl hattrickem, dále jsme nevyužili několik zajímavých útočných akcí, které táhl hlavně Novák z naší levé strany, ale poté jsme trochu přestali hrát a výsledkem bylo ve 38. snížení hostů po standartní situaci: 3-1. S tímto výsledkem se šlo také do kabin.

Do druhého poločasu vyběhla pozměněná sestava hned na několika postech a v dešti se už hrál už méně kombinační fotbal. Přesto jsme si drželi mírnou převahu a šance se počítaly hlavně na naší straně. Chyběla nám však lepší finální přihrávka. Vedení jsme ale i tak navýšili, když se v 57. dostal znovu náběhem za obranu Vlach, střelou trefil břevno a míč dorazil do sítě pohotový Pařízek: 4-1. Ještě jednou se pak soupeři podařilo snížit, když se v 70. utěšenou střelou z přímého kopu prezentoval jejich stoper: 4-2, ale stejnou mincí jsme odpověděli v 75., kdy se také z přímého kopu trefil pro změnu náš stoper Jarolím: 5-2.

Po solidním a poctivém výkonu jsme si tak připsali vzhledem k síle soupeře povinnou výhru a večer zakončili královskou hostinou, kterou připravila Hospoda Na Hřišti.

Datum Čas League Sezóna

8Světlý Daniel 19 Záložník
6Doubek Daniel 11 Útočník
18Holub Matouš 7 Útočník

Hlavní trenér: Kubín Michal ml.
Asistent: Tangl Ladislav
Asistent: Kubín David