Sokol Stratov — TJ Sokol Smidary-Červeněves

Report

„Zápas proti suverénovi skupiny začal opatrně. Prvních deset minut se boj odehrával především ve středu hřiště. V 17. min se nám povedla krásná kolmice za obranu, při které kapitán Bureš nadvakrát dostal míč do branky: 1-0. Za pár minut bylo vyrovnáno, přišla ztráta balónu na pravé straně a rychlá přihrávka na hostujícího kapitána Šedivého a ten nezaváhal: 1-1. Hra byla dále vyrovnaná a oba týmy měli nějaké šance, ale bez efektu. Ve 44. minutě se nám povedla krásná akce, kdy ve finální fázi našel Křenek Bureše a ten poslal míč opět do branky. Bohužel v ten moment si hostující pomezní vymyslel ofsajd, a proto se šlo do kabin za stavu 1:1.
O pauze bylo nejdůležitější uklidnit emoce a připomenout si plán, jak zastavit soupeře a jejich klíčového záložníka. Druhá půle byla víceméně v naší režii, která přinesla několik dalších šancí a ve kterých měl prsty opět kapitán Michal Bureš, následovalo břevno od Radima Křenka. Soupeř hrozil pouze po našich ztrátách, kdy si dokázal vytvořit jednu velkou šanci a měl kopat i penaltu. Náš tým byl stále kombinačně lepší a měl také kopat penaltu po faulu na Mullera. Od 70. min jsme i fyzicky převyšovali soupeře (zimní příprava a dřina se projevila) Na rozhodující gól se přesto čekalo až do 84. min, kdy se po odraženém balónu z rohu dostal Máca Poborský a vystřihl krásné nůžky. Tím odšpuntoval neskutečnou radost celého týmu a fanoušků: 2-1. Ve zbytku zápasu se už nic podstatného nestalo a tři body zůstávají po zásluze doma. Soupeř má kvalitní hráče a po zásluze vyhraje naši skupinu, k tomu mu gratulujeme, ale jsme rádi že jejich šňůra skončila zrovna u nás.“ Komentoval utkání trenér dorostenců Michal Miklis.