TJ Pátek U17 — Sokol Stratov

Report

Po dvou měsíční náročné přípravě a dvou přátelských zápasech nás čekalo konečně první jarní kolo, kdy nám los přisoudil tým Pátku.

Soupeř obsadil na podzim první místo v tabulce a proto nás nečekalo nic jednoduchého. Na zápas nám chybělo několik hráčů – Műller, Kalát, Vydra, Budňák a další. I přesto se nám povedlo složil velmi kvalitní tým i díky dobrému posílení přes zimní pauzu (Křenek, černý, Poborský).  Zápas začal s naší mírnou převahou. I když se hrálo víceméně po šestnáctky. Vycházel nám záměr zamezit pátku jeho rozehrávku a vytlačit ji na předem určeného hráče. Prvních 20min bylo v naší režii ,ale přesto první udeřil soupeř. Špatný odkopl Šemleje zachytil hráč Pátku a jeho střela zamířila do tyčky,  na následnou dorážku už nikdo nestihl zareagovat: 1-0. Vzápětí přišel druhý trest, po nákopu z půlky netrefil Černý dobře balón hlavou a pouze prodloužil k soupeři. Ten se nemýlil a zničeho nic jsme tak prohrávali o dvě branky: 2-0. To nás dostalo na několik minut ze hry a až posledních pět minut prvního poločasu opět přineslo nějaké náznaky. Největší šanci měl ve 44. minutě Fajmon, ten se po hezké akci na pravém křídle ocitl sám na malém vápně, ale špatně trefil balón.

Do druhé půle jsme nastoupili s jiným rozestavením a chutí ještě se zápasem něco udělat. Opět se nám dařilo držet Pátek daleko od naší branky, kombinace nám šla, ale pořádná střela nepřicházela. Největší šanci měl náš kapitán Michal Bureš, který utekl domácí obraně a jeho následná střela skončila pouze na břevně. Nakonec se opakoval scénář prvního poločasu. Pátek se dostal prakticky poprvé na naši polovinu, ale i přesto dokázal vsítit branku: 3-0. I ddyž třetímu gólů předcházel 1000% faul, který rozhodčí nepochopitelně neodpískal, i přes protesty gól platil.  Poslední čtvrtý gól už byl pouze vyústění celého zápasu. Povolný otálel s rozehrávku a soupeř trestal.

Vyrovnaný zápas s jasným výsledkem. Soupeř nás potrestal za naše laciné chyby a ukázal jak je nebezpečný v posledních 20m od branky. Herně to propadák nebyl, ale bohužel body nemáme. V příštím zápase doma přivítáme Jiskru Prasek. V tomto zápase chceme jednoznačně doma vybojovat tři body a spravit si chuť po nepovedeném zápase na hřišti v Pátku.