Menu Zavřeno

TJ Kamenné Zboží — TJ Sokol Stratov

Report

Třetí zápas sezóny a podruhé na hřišti soupeře. To byl program našeho týmu, kdy jsme se představili na půdě známého soupeře – v Kamenném Zboží. Znovu s několika změnami v sestavě a poprvé v brance s T. Proškem místo Kauckého jsme přijeli s jasným cílem, připsat si letošní první vítězství.

Od úvodních minut bylo zřejmé, že nás čeká poměrně houževnatý soupeř. Nejen začátek, ale i celý první poločas byl svižný a běhavý, bez velké fotbalové krásy a s malým množstvím jasných šancí. Tu první z nich měli domácí, když dostali v 15. výhodu volného přímého kopu na hranici vápna, ale naší dobře postavenou zeď neprostřelili. Postupně jsme tak přebrali iniciativu my a byli trochu lepším týmem. Náš tlak dokumentoval nejvíc zejména velký počet rohových kopů, kterých jsme za první dějství stihli hned devět, oproti dvěma domácím, ale v zakončení nám chybělo více důrazu a lepší výběr místa. Největší šancí tak byl ve 35. náběh L. Nováka do vápna z levé strany, ale brankáře Prokopa neprostřelil. V závěru poločasu jsme pak nedokázali dotlačit za brankovou čáru míč po dalším z mnoha rohových kopů, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem zůstat trpěliví v mezihře, snažit se více kombinovat a také s vírou, že jsme lépe fyzicky připraveni než domácí a zlomíme utkání ve svůj prospěch. A od začátku jsme to také byli my, kdo začal počítat velké příležitosti. V zakončení nám ale dlouho nebylo přáno. Postupně své šance nedali Schneider, Pařízek a neujal se ani přímý kop M. Horváta z ideální pozice. Branky jsme se ale nakonec přece jen dočkali – v 65. se krásně uvolnil na pravé straně Valter a neméně dobrým centrem do vápna našel Pařízka, který přenechal míč Vlachovi a ten tvrdou střelou pod břevno otevřel skóre: 0-1. I nadále jsme pak byli lepší a hrálo se převážně na polovině domácích. Ti hrozili pouze náznaky z rychle nakopávaných balónů na útočníky, ale vše řešila naše pozorná obrana v čele se znovu pozičně výborně hrajícím Bošinou. Definitivně se o šanci na zvrat soupeř připravil v 75., kdy šel za zbytečné řeči ze hry po druhé žluté stoper Vynohradov a závěr jsme tak měli ve větším klidu. Ten nám navíc dodal i druhý gól – v 82. po vysunutí L. Nováka na levé straně přišel centr do vápna a pohotové a přesné zakončení obránce P. Horváta: 0-2. V závěrečných minutách jsme si pak vše pohlídali a definitivní podoby výsledku dal v 88. střídající Holub, který proměnil své sólo na brankáře z půlky hřiště: 0-3.

Po slušném a poctivém výkonu, jsme si tak připsali první kýžené vítězství a rádi bychom na něj navázali v domácím prostředí. Tam nám bude soupeřem v následujícím kole tým Staré Lysé. Zápas se hraje na žádost hostů trochu netradičně v neděli 13. 9. 2020 od 14:00 . Znovu zveme všechny naše příznivce, kterých se i v Kamenném Zboží sešlo početné množství. Přijďte nás podpořit i doma a pomoci k dalším třem bodům.