SK Čechie Chrást — TJ Sokol Stratov

Report

V rámci 5. kola, jsme vyrazili do pro nás nepříliš oblíbeného Chrástu, kde se nám nepodařilo vyhrát několik let. Ze všech bylo cítit odhodlání, bojovnost a chuť tuto nelibou sérii prolomit. Do branky se vrátil po dvou zápasech Kaucký, ve středu zálohy tentokrát nahradil Krejčíka Jelínek a do útoku se vrátil Schneider. Do Chrástu za námi také zavítali v opravdu hojném počtu naši fanoušci a vytvořili nám takřka domácí kulisu, za což jim patří obrovské díky!

Před zápasem jsme si řekli, co bychom chtěli hrát, a to jsme také v úvodu plnili. Začali jsme aktivně a v  7. jsme vybojovali rohový kop. Po výborném centru Nováka se hlavičkou z malého vápna prosadil Schneider a poslal nás do vedení: 0-1. Domácí poté zahrozili také z rohového kopu, kdy hlavičku soupeře vykopl brankář Kaucký na další roh, který ale soupeř úplně nezvládl a nám se nabídl skvělý protiútok. Po přihrávce Nováka Schneiderovi, našel druhý jmenovaný na hranice vápna kapitána Jarolíma a ten umístěnou střelou pravé tyči upravil na 0-2. Domácí poté převzali iniciativu, a to i díky větru a terénu, kdy jsme hráli první poločas do mírného kopečku. Ve 27. si tak soupeř vytvořil jednu velmi dobrou příležitost, kdy se za naši obranu dostal domácí útočník, ale v zakončení přestřelil branku. Následovali i další dvě šance z dobrých střeleckých pozic, ale i ty skončily mimo. Domácí se tak dočkali snížení až ve 34., kdy si po centru z rohového kopu nešťastně srazil míč přesně k tyči obránce Šach: 1-2. Na gól domácích jsme ale zareagovali dobře, jen škoda, že se neujal alespoň jeden ze série čtyř rohových kopů v krátkém sledu po sobě, které výborně zahrával Novák. Při jednom z nich netrefil míč v jasné pozici Vlach a při posledním překopl ze dvou metrů bránu P. Horvát. I tak jsme ale šli do kabin spokojenější – s jednobrankovým náskokem.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem přidat třetí gól a blízko k němu měl hned k úvodu Novák, ale jeho technická střela nezvykle pravou nohou jen těsně minula roh domácí branky. V 54. jsme se už ale dočkali – Tržický, který nahradil do druhé půle ve středu zálohy Jelínka, rychle rozehrál volný přímý kop z naší poloviny, skvělým pasem našel za obranou Vlacha a ten nám po klidném zakončení podél gólmana vrátil dvougólové vedení: 1-3. Domácí se do větších šancí nedostávali. Spoléhali na dlouhé míče nebo volné kopy do našeho vápna, které ale dobře řešila naše obrana nebo brankář. Další naše náznaky šancí jsme pak dvakrát nedokázali dotáhnout do vážnějšího zakončení a největší šanci spálil v 68. Pařízek, kdy se po kombinaci Vlacha se Schneiderem z pravé strany dostal úplně sám před brankáře, ale přestřelil. Dalšího gólu jsme se ale nakonec přeci jen dočkali – v 75. se po dalším rohovém kopu prosadil P. Horvát, který na zadní tyči s přehledem uklidil míč do sítě domácích: 1-4. Ti se snažili ještě vykřesat naději a něco s výsledkem udělat a podařilo se jim snížit o 3 minuty později. Nákop z pravé strany, který byl původně spíše centrem než střelou, zapadl přesně za zadní tyč naši brány: 2-4. Další dramatické chvíle jsme už nedopustili a tak jsme konečně po dlouhých letech odvezli z Chrástu všechny body.

Po dobrém týmovém výkonu, jsme se tak posunuli na 2. místo v tabulce, za vedoucí Litol, která získá tři body kontumačně, když se domácí Kounice nesešli na jejich zápas. Nemalé díky patří našim fanouškům za jejich podporu během zápasu a budeme se na Vás těšit již příští víkend tentokrát na domácím hřišti, kde přivítáme v sobotu 26. 9. 2020 od 16:30 tým z Kounic.