Sokol Stratov — Sadská/Tatce

Report

Třetí utkání v řadě čekalo naše dorostence v domácím prostředí, ve kterém tentokráte přivítali druhý tým tabulky, sdružený celek Sadská/Tatce.

V prvních 10 minutách se týmy poznávaly a spíše se zápas odehrával se středu pole. První šanci, vážněji ohrozit jednoho z gólmanů, jsme měli my. Ve 14. minutě se dostal Kalát přes dva hráče, až do pokutového území, kde mu zakončení v nadějné pozici zmařil poslední obránce hostů. Následovali dvě velké gólové šance hostů z 18. respektive 22. minuty, obě ale skvělými zákroky zneškodnil Šemlej v naší brance. Ve 23. minutě naši vybojovali rohový kop, který byl výborně kopnutý, ale gólovou radost Kalátovi z hlavy sebral brankář hostí, který centr vyrazil. O minutu později se hosté dostali také k rohovému kopu, který skončil na velkém vápně, následnou střelu kryl opět sebejistě Šemlej. Další šance přišla v 26. minutě, kdy střelu zpoza vápna vyrazil náš brankář na roh. Z tohoto rohu, po propadlém míči a následném centru hlavičkovali hosté mimo naše tři tyče. Kluci poté hru vyrovnali a poslední třetina zápasu patřila jim. V 31. minutě to načala naše dobrá střela k pravé tyči, hostující brankář se ale překvapit nenechal. O tři minuty později předvedl velké sólo přes půl hřiště Chmelík, který se dostal až do vápna soupeře, kde dobrým centrem našel Bureše, jeho střela ale gólem neskončila. O minutu později jsme byli velmi blízko vstřelení branky, po centru ze středu pole jsme zakončili dobrou hlavičkou, ale hostující gólman míč vytáhl mimo branku. Minutu před koncem poločasu jsme pak měli ještě standardní situaci za vápnem, ale střela šla bohužel hodně mimo. Poločas tedy skončil bez branek.

Ve druhé půli přišla první velká šance v 51. minutě, kdy se útočník soupeře prezentoval pohotovou ranou, tu ale reflexivním zákrokem vyrazil na roh Šemlej. Následný rohový kop pro nás dopadl velmi nešťastně, po několika odrazech se míč dostal až k soupeři a nakonec i s tečí našeho hráče skončil v brance: 0-1. Kluky ale inkasovaný gól nepoložil a nadále se snažili, v 55. minutě se po dobré kombinaci dostal k míči na vápně Doležal, jeho dobrá střela ale gólem neskončila. O tři minuty později nabídnutou standardní situaci a následnou střelu zablokovala zeď hostů. V 70. minutě jsme se dostali k rohovému kopu, ten se dostal ke Kusovi, jeho rána ale jen těsně minula pravou tyč. Poté nastala velmi sporná situace ve vápně, kdy byl pravděpodobně faulován Kalát, ale rozhodčí penaltu nenařídil. Hosté zahrozili v 82. minutě, když se do úniku tváří v tvář soupeři blýskl velmi dobrým zákrokem Šemlej. O dvě minuty později zahráli hosté rukou ve vápně a rozhodčí tentokráte neváhal a penaltu nařídil. K té se postavil kapitán Martin Kus, bohužel ale jeho střela byla v ideální výšce a hostující brankář tak předvedl dobrý zákrok a penaltu zlikvidoval. Kluci se pak ještě snažili o vyrovnání, ale bohužel minutu před koncem se dostal soupeř do úniku 2 na 2 a vyřešil ho gólem na: 0-2. Rozhodčí poté zápas už neprodlužoval, a tak jsme museli zkousnout porážku.

I přesto že nám chybělo několik hráčů, tak naši předvedli výborný výkon, především ve druhé půli, kdy si troufnu říct, že byli lepším mužstvem. O to více může mrzet neproměněný pokutový kop z konce utkání. Kluci tak odehráli další zápas proti soupeři z čela tabulky, kdy si sami dokázali, že se dá hrát proti komukoli. Další možnost zabojovat o body budou mít již příští týden, když se představí v sobotu 10.10. od 10:15 proti poslednímu Pátku na jejich hřišti.