AFK Semice “B” — TJ Sokol Stratov

Po mnoha měsících konečně odstartovala nová sezóna! A hned v úvodním kole nás čekala těžká zkouška. Pod novým trenérem a v nekompletní sestavě, jsme se představili na hřišti jednoho z předpokládaných favoritů soutěže, rezervy Semic. Z mnoha důvodů nám chybělo hned pět hráčů základního i širšího kádru, ale přesto jsme poskládali solidní základní jedenáctku a do zápasu šli s cílem, zahájit sezónu vítězně.

A vstup jsme měli skvělý. Již ve 2. se po kombinaci Tržického se Světlým vřítil z levé strany do vápna Lukáš Novák a razantní střelou propálil brankáře domácích: 0-1. Vedení nám dodalo sebevědomí a naopak zaskočení domácí tahali za trochu kratší konec. Měli jsme náznaky dalších šancí ke zvýšení vedení, ale dvakrát jsme výborně kopnutých rozích Nováka nebyli dostatečně důrazní na brankové čáře a nevyužili jsme ani dobré brejkové situace, kdy jsme si nerozuměli v kombinaci. Postupem času se hra vyrovnala a i domácí měli své příležitosti. Tu největší ve 21., kdy lehce přebrali otěže zápasu a po dobré kombinaci nás zachránil brankář Kaucký. Poradil si jak se střelou domácího útočníka, tak s tečovanou dorážkou. Ve 28. jsme měli k dispozici přímý kop z ideální vzdálenosti, ale technická střela Jarolíma šla těsně vedle. Domácí se tak ve 33. dočkali vyrovnání – po přihrávce za naší obranu fauloval ve vápně gólman Kaucký a z nařízené penalty se štěstím domácí kapitán Jelínek vyrovnal: 1-1. Soupeř vycítil šanci a byl v této fázi nebezpečnější, ale elán domácích ve 41. dokonale zmrazil znovu Lukáš Novák. Při rozehrávce obral o míč domácího obránce a další tvrdou střelou skóroval podruhé: 1-2. Do kabin jsme tak šli s nadějným vedením.

Druhý poločas byl v úvodu vyrovnanou šachovou bitvou. Domácí se snažili prosadit trpělivostí, fotbalovostí a kombinací, ale my jsme slušně bránili. Jedinou chybu jsme udělali v 56. a hned z toho bylo vyrovnání – při aktivním zakládání útoku se příliš vysunul vpřed kapitán Jarolím, otevřeli jsme tím střed naší obrany a po ztrátě míče a rychlé přihrávce domácích se dostal sám před brankáře Macháček, kde po kličce Kauckému zakončil do prázdné branky: 2-2. V dalších minutách jsme si mohli vzít potřetí vedení zpět, kdy nejdříve v 63. vytáhl skoro zázračně u brankové tyče pohotovou hlavičku Schneidera brankář domácích na roh a o chvíli později střelu výborně hrajícího Nováka odrazil z brankové čáry do bezpečí náš bývalý spoluhráč v domácím dresu Walter. Poté se ale hra rozkouskovala po pár ostřejších zákrocích na obou stranách, ke kterých rozhodně nepřispěl ani tradičně nepřesný rozhodčí Salava a tak se více diskutovalo než hrálo. V úplném závěru už ani jeden tým hlavně nechtěl udělat chybu a utkání tak dospělo k celkem spravedlivé remíze.

Vzhledem k vývoji zápasu pro nás byl bod trochu zklamáním, ale vzhledem k síle soupeře ho s odstupem času asi budeme brát jako cenný. O první vítězství zabojujeme hned v nadcházejícím kole, kdy se představíme poprvé také doma, a to hned v prestižním derby proti rezervě Milovic. Utkání se bude hrát v sobotu 29. 8. 2020 od 17:00 a všechny naše příznivce, kterých se dost sešlo už i v Semicích, srdečně zveme.

Přijďte nás v derby podpořit!

AFK Semice „B“12Remíza
TJ Sokol Stratov22Remíza

23. 8. 2020 17:00 III. třída skupina "A" 2020-2021

AFK Semice „B“

27 Horvát Michal Obránce
77Jarolím Tomáš Obránce
19Novák Lukáš Obránce 2', 41'
2Vlach Jan Záložník
10Tržický Ondřej Záložník
9Jelínek Ladislav 18 Záložník
8Světlý Daniel 3 Záložník
11Pařízek Matěj Útočník
88Schneider František 7 Útočník
30Prošek Tomáš Brankář
14Bošina Jaroslav Obránce
18Holub Matouš 9 Záložník
3Kubín David 8 Záložník
7Prokeš Martin 88 Útočník

Hlavní trenér: Kubín Michal ml.

Hřiště Semice
2722, Semice, Semice nad Labem, Semice, okres Nymburk, Středočeský kraj, Střední Čechy, 28917, Česká republika