9.kolo: Stratov - Sadská "B" 4 - 0 (2 - 0)

V dalším utkání podzimní části soutěže jsme doma přivítali rezervu Sadské. Hostům se vstup do soutěže nepovedl, krčí se až na samém konci tabulky, a tak jsme do zápasu vstupovali jako favorité s cílem napravit výsledkově nepovedené vystoupení v minulém kole v Lysé nad Labem a znovu se vrátit na vítěznou vlnu. K dlouhodobým absencím se tentokrát přidal záložník Valter a byli jsme tak nuceni trochu přeskupit ofenzivní formace a v útoku se představila dvojice Schneider – Walter.

Jak se už stává naší tradicí, hned z prvního útoku jsme si vytvořili jasnou šanci a mohli jsme jít po pár vteřinách do vedení, ale Walter po centru z pravé strany trefil jen břevno soupeřovy branky. Jinak byly úvodní minuty spíše seznamovací, avšak postupně jsme přebírali otěže zápasu a brzy otevřeli skóre. Nejdříve ještě nedal v 11. svou šanci Vlach, ale v 17. jsme se už radovali, když se ve vápně prosadil Schneider: 1-0. I nadále jsme byli lepším týmem, dobře bránili a hosty v podstatě nepouštěli na dostřel naší branky. Ve 32. jsme pak navýšili i vedení, když se po kombinaci dostal míč ve vápně k Walterovi a ten se nemýlil: 2-0. Do kabin jsme tak odcházeli s klidným náskokem.

Do druhého poločasu hosté trochu přeskupili řady, zvolili ofenzivnější rozestavení a nám nějakou dobu trvalo, než jsme se s tím srovnali. Úvodní desetiminutovka tak patřila soupeři, který si dokázal vytvořit hned několik náznaků a také jednu velkou šanci ke snížení. Gól ale hosté nedali, a když se navíc nechal v 56. za řeči zbytečně vyloučit hostující Cempírek, bylo jasné, že o vítězství bychom se museli připravit jedině sami. Přebrali jsme tak zpět iniciativu a z množství pěkných akcí nakonec zúročili dvě k navýšení vedení. A obě byly premiérové – poté, co v 70. vystřídal Schneidera, si je připsal poprvé v našem dresu Matouš Holub. V prvním případě zúročil v 73. výbornou práci Lukáše Nováka, kdy po jeho centru z levé strany míč uklidil přesně k tyči: 3-0 a skóre uzavřel o pět minut později dorážkou na 4-0. V závěrečné desetiminutovce pak dostali příležitost i další hráči z lavičky, utkání jsme zvládli s přehledem a připsali si do tabulky další tři body.

Branky Stratova: 17. Schneider (1-0), 32. Walter (2-0), 73. Holub (3-0), 78. Holub (4-0)

Sestava: Kaucký - Horvát P., Jarolím T., Horvát Michal, Bašus (79. Šach) - Pařízek, Jelínek, Vlach (79. Večerek), Novák L. - Schneider (70. Holub), Walter