8.kolo: Tatce - Stratov 3 - 3 (3 - 2)

Na hřišti nováčka III. třídy jsme sehráli utkání 8. kola – zavítali jsme na trávník do Tatců. Naše sestava stále poskládaná bez dlouhodobě zraněných, ke kterým se tentokrát přidal i Walter, kterého však pozdější okolnosti a vývoj utkání přece jen donutili nastoupit, podala o poznání lepší výkon než před týdnem doma se Sadskou, přesto to nakonec stačilo pouze na bod.

Důvodem byl už úvod zápasu – hned ve 2. ztratil při rozehrávce míč Bašus a domácí záložník poslal do samostatného sóla z poloviny hřiště Pokorného, ten se nemýlil a prostřelil Krejčíka: 1-0. Poté už začalo dobývání domácí branky – vytvořili jsme si viditelnou územní převahu, hráli jsme dobře, aktivně a srdnatě, ale velká šance nepřicházela. Výsledkem bylo jen několik standartních situací a k naší smůle také ve 36. rychlý brejk domácích do naší otevřenější obrany a druhý gól v naší síti: 2-0. Naše odpověď byla naštěstí tentokrát rychlá – ve 38. musel pro zranění vynuceně střídat Pačesný a nově příchozí Walter hned ze svého prvního doteku s míčem po ukázkově zvládnutém brejku v našem podání snížil: 2-1. To nám dodalo sílu a o pár minut později bylo dokonce vyrovnáno – ve 44. se vápně soupeře prosadil Janský a střelou z levé strany poslal míč do sítě: 2-2. I domácí však stihli ještě do přestávky znovu odpovědět, když se prosadil v posledních vteřinách prvního poločasu Černý a upravil na: 3-2.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil – více jsme drželi míč, byli jsme znovu o něco lepším týmem a nakonec jsme se dokázali znovu gólově dotáhnout – v 68. po centru Effenbergera zakončil hlavou svým druhým gólem v zápasu Janský: 3-3. Naše snaha otočit vývoj a odvézt si všechny body byla pak zřejmá, ale domácí byli důrazní a nám už místy i trochu docházely síly. Přesto byl vývoj otevřený až do konce, ale když se ani v závěrečné desetiminutovce neujala žádná střela a neprosadili jsme se ani z nadějných standartek, rozešli jsme se s domácími nakonec smírně a body si rozdělili.

Branky Stratova: 39. Walter (2-1), 44. Janský (2-2), 68. Janský (3-3)

Sestava: Krejčík - Bašus, Rambousek, Horáček - Kubín D. - Effenberger, Jarolím T., Horvát Michal, Novák L. (62. Horvát P.) - Pačesný (38. Walter, 89.Horvát P.), Janský (72. Touš)