8.kolo: Lysá nad Labem "B" - Stratov 3 - 0 (1 - 0)

Na malém tréninkovém hřišti v Lysé nad Labem bylo na programu v rámci 8. kola naše malé derby s místním béčkem. Do zápasu jsme stále nemohli počítat s dlouhodobě zraněnými Kubínem a Tržickým, ke kterým se tentokrát z různých důvodů přidali Večerek, Holub a také nemocný Lukáš Novák.

Vstup do zápasu jsme měli povedený a hned po rozehrávce se do velké šance dostal z pravého křídla Vlach, ale střela mu nesedla a byl z toho jen rohový kop. Od úvodu jsme si tak vytvořili územní převahu, ale další dva náznaky šancí jsme nedotáhli a tak udeřilo na druhé straně. Hned z první příležitosti domácích se v 10. dostal k míči v našem vápně Skála a i přes podklouznutí dostal se štěstím míč až do sítě: 1-0. Odpovědět jsme mohli v podstatě vzápětí, když získal míč u rohového praporku Vlach, přihrál před branku Jelínkovi, ale ten z otočky trefil pouze brankáře. I dál se počítaly šance spíše na naší straně, ale neprosadili jsme se bohužel ani z několika rohových kopů, ani z rychlých přečíslení po ztrátách míče, kdy nám chyběla lepší finální přihrávka. Vyrovnat tak mohl v 37. Jarolím z přímého kopu, ale dobře zasáhl domácí gólman.

Ve druhé půli přišly příležitosti i domácího týmu. V 51. nás po utěšené střele zachránilo břevno, o chvíli později v jasné tutovce netrefil Horváth branku a v další šanci skvěle zakročil brankář Kaucký. K vidění byl v tu chvíli otevřený a bojovný fotbal, ale nám chyběla už trochu kreativita směrem dopředu a hlavně přesnější kombinace a zakončení. Zápas se zlomil v 77., kdy se po hezké souhře dostal s míčem do vápna Valter, ale sám proti brankáři trefil jen tyč a z protiútoku hosté zvýšili – po centru z pravé strany se umístěnou střelou prosadil Horváth: 2-0. Na zvrat už nám pak chyběly morální i fyzické síly, a přestože jsme snahu až do konce zápasu nezabalili, střelecky nám tentokrát nebylo vůbec přáno. V závěru tak domácí do naší otevřené obrany přidali ještě třetí gól a odjeli jsme tak s ohledem na poměrně v poli vyrovnané utkání až s příliš krutou prohrou 0-3.

Reputaci si tak pokusíme vylepšit v následujícím utkání, kdy v neděli 20. 10. od 15:30 přivítáme na domácím hřišti rezervu Sadské.

Sestava: Kaucký - Horvát P. (60. Krejčík F.), Jarolím T., Horvát Michal, Šach (79. Kus M.) - Vlach, Jelínek, Valter, Schneider - Prošek (25. Walter), Pařízek