7.kolo: Stratov - Sadská "B" 1 - 4 (0 - 3)

Jako kontrast mezi dnem a nocí bylo porovnání našeho výkonu v domácím utkání s béčkem Sadské, oproti minulému vítěznému derby v Milovicích. Přestože vítězná sestava se nezměnila, předvedli jsme proti slabému soupeři bezkrevné a velmi nepovedené představení. Hosté přijeli s takřka starou gardou, ale s trochou štěstí ve spojitosti s naší nemohoucností si odvezli nakonec velmi lehce získané tři body.

Vstup do utkání jsme přitom neměli špatný. Z územní převahy jsme však vytěžili pouze sérii rohových kopů, bez výraznější příležitosti. V 15. se tak dostali poprvé za zápas na naší polovinu hosté a hned z toho byl gól – po špatné rozehrávce Bašuse, se rychlou kolmicí dostal za naší obranu Kříž a prostřelil Krejčíka: 0-1. O osm minut později pak bylo ještě hůře – po další naší chybě se soupeř dostal znovu do brejku, který skončil rukou Kubína ve vápně a pokutovým kopem, který Nedbal v klidu proměnil: 0-2. Vývoj zápasu hrál od té chvíle zcela do karet výhradně soupeři. Nám zcela chyběla mezihra, kombinace a s jen nakopávanými míči si hosté v pohodě poradili. Za zmínku tak stojí jen několik střeleckých pokusů, které ale vždy zblokovala obranná hráz hostů a když už rána prošla, jako v podání Jarolíma, letěla těsně nad. Vrcholem našeho zmaru pak byla poslední minuta 1. půle, kdy rohový kop Nedbala skončil přímo v šibenici: 0-3.

Ani ve druhé půli jsme se nezlepšili. K vidění byl mizerný výkon náš, i bezstarostný hostů a minuty rychle ubíhaly. Snížení jsme se nakonec přece jen dočkali v 64., kdy se po pěkné individuální akci trefil Effenberger, ale jeho gól byl jen drobnou korekcí: 1-3. Zvlášť poté, co soupeř podnikl v 76. další brejk do naší otevřenější obrany a Křížem si znovu vzal zpět tříbrankové vedení: 1-4. Do konce utkání se už nic nestalo a připsali jsme si tak druhou letošní domácí porážku.

Branka Stratova: 64. Effenberger (1-3)

Sestava: Krejčík - Bašus (53. Soukup P.), Rambousek, Horáček (82. Horvát P.) - Kubín D. - Effenberger, Jarolím T., Horvát Michal, Novák L. - Pačesný (78. Touš), Walter (60. Janský)

2. Litol 22

5. Lysá nad Labem 18