6.kolo: Odřepsy - Stratov 2 - 3 (1 - 0)

Těžký zápas nás čekal v rámci 6. kola, kdy jsme se představili na hřišti v Odřepsích u soupeře, kterého jsme ještě nikdy neporazili – v loňské i předloňské sezóně jsme vždy prohráli. Přijeli jsme tedy s určitým respektem, ale zároveň s nadějí, že se nám i na základě našich posledních dobrých výkonů i výsledků, podaří nepříznivou bilanci zlomit.

Úvodní minuty byly velmi opatrné. Ani jeden tým do zápasu nevstoupil dobře a k vidění bylo spousty nepřesností na obou stranách. Přesná kombinace skoro neexistovala a oba týmy se uchylovaly zejména k dlouhým a nepřesným nákopům do nikam. Šancí tak moc nebylo, ale přece jen jsme do vedení mohli jít spíše my, když během pár minut dvakrát pohotově zakončoval Pařízek, ale první střela letěla těsně mimo, a při druhé výborně zakročil domácí brankář. Skóre tak otevřeli domácí – ve 32. se míč dostal na levou stranu k Součkovi, který vůbec první střelou soupeře na branku prostřelil Kauckého: 1-0. O chvíli později mohl vyrovnat Vlach, ale jeho kroucený centr z pravé strany do sítě nezapadl. Domácí mohli ještě těsně před pauzou navýšit vedení po rychlém brejku, ale samostatný únik a následná střela, šla naštěstí vedle.

Po bouřce v kabině jsme hru ve druhé půli mírně zlepšili a přidali více i na důrazu a bojovnosti. Odměna pak přišla záhy. V 51., po jednoduché kombinaci z obrany přes střed hřiště, vysunul kolmicí za obranu Prošek Vlacha, ten si následně poradil s dvojicí obránců a střelou na zadní tyč srovnal: 1-1. Soupeř si pak vzal vedení zpět v 60., kdy jsme nebyli důrazní před pokutovým územím a Ečer upravil na 2-1. Zbraně jsme ale nesložili a o lepší výsledek dokázali zabojovat. Nejdříve v 66. jsme nedotáhli nadějný brejk, když Schneider místo střely volil přihrávku, ale v 70. jsme znovu srovnali – po přímém kopu Michala Horváta se Schneider napodruhé prosadil pohotovou dorážkou: 2-2. Vyrovnání nás ještě více povzbudilo a v 74. se nám povedlo skóre otočit – po přihrávce na levou stranu nám krásnou křižnou ranou vystřelil vedení L. Novák: 2-3. Čtvrtý gól pak mohl v 84. přidat Kus, ale místo střely volil přihrávku na Vlacha, který nezakončil z první a bylo po šanci. V závěru nás domácí zatlačili na naší polovinu, povedlo se jim i vyrovnat, ale gól pro ofsajd neplatil. I v nervózním nastavení jsme ale nakonec velmi cennou výhru udrželi a odjeli s plným bodovým ziskem.

Branky Stratova: 51. Vlach (1-1), 70. Schneider (2-2), 74. Novák L. (2-3)

Sestava: Kaucký - Horvát P., Jarolím T., Horvát Michal, Bašus - Vlach, Prošek (58. Jelínek), Valter V. (88. Krejčík F.), Novák L. - Schneider (75. Kus M.), Pařízek