6.kolo: Milovice "B" - Stratov 0 - 2 (0 - 2)

V základní sestavě hned se čtveřicí posil z „A“ týmu, který vede krajskou I. B třídu, na nás vyrukovalo v místním derby „béčko“ Milovic v zápasu 6. kola podzimní části naší soutěže. Do naší sestavy se naopak vrátil jen Pačesný, který se postavil do útoku spolu s Walterem.

A už úvod utkání byl velmi svižný. V první velké příležitosti se objevil domácí útočník Tangl, jehož náběh nezachytila naše obrana, ale sám proti Krejčíkovi mířil vedle. My jsme odpověděli dvěma velkými šancemi, které si rozdělili Walter s Pačesným, ale ani oni neuspěli. Když pak Tangl spálil další dvě své tutovky, hra se trochu uklidnila a byl k vidění vyrovnaný zápas. Ve 20. jsme pak šli do vedení – při napadání soupeřovi rozehrávky vybojoval míč Pačesný a sám proti brankáři zakončil zkušeně do prázdné branky: 0-1. Gól nám vlil elán do žil a byli jsme o něco lepším týmem. A také měli další šance. Zvýšit se nám však podařilo až ve 33., kdy se znovu Pačesný zmocnil skoro ztraceného míče, nahrál před branku, kde už pro Waltera nebylo problém skórovat: 0-2. Pojistku před poločasem pak mohl přidat znovu Walter, když ve 44. postupoval sám na brankáře, ale tentokrát nedal. Přesto jsme do kabin odcházeli spokojeni.

Po změně stran jsme si chtěli hlavně hlídat střed hřiště a nepouštět domácí do kombinace a šancí, a to se nám dařilo. Soupeři jakoby chyběla energie a elán s výsledkem něco udělat a tak jsme vedení celkem v pohodě hlídali. V organizovaném výkonu jsme navíc neslevovali a vyráželi do nebezpečným protiútoků. Bohužel naše koncovka byla v této fázi zápasu žalostná a zahazovali jsme jednu velkou šanci za druhou. Největší příležitosti spálili i střídající hráči Janský se Soukupem, kteří z malého vápna vždy překopli prázdnou branku. Mrzet nás to ale naštěstí nemuselo – i přesto jsme po výborném týmovém výkonu vybojovali zasloužené a cenné vítězství.

Branky Stratova: 20. Pačesný (0-1), 33. Walter (0-2)

Sestava: Krejčík - Bašus, Rambousek, Horáček (67. Soukup P.) - Kubín D. - Effenberger, Jarolím T., Horvát Michal, Novák L. - Pačesný (60. Janský), Walter (88. Horvát P.)

2. Litol 16

4. Lysá nad Labem 12