5.kolo: Stratov - Chrást 5 - 4 (3 - 2)

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stratov/sokolstratov.cz/includes/menu.inc on line 1009.

V 5. kole podzimní části soutěže jsme se představili znovu doma – tentokrát jsme hostili tým z Chrástu. Hosté přijeli s vizitkou celku, který v úvodních čtyřech duelech neprohrál a navíc obdržel také nejmenší počet branek. Stejně jako my, tak i soupeř řešil problémy se sestavou a tak se na obou stranách představili poměrně kombinované základní jedenáctky.

Už v úvodní desetiminutovce navíc musela obě mužstva sáhnout kvůli zranění k vynucením střídáním – za hosty odstoupil Morch a v naší sestavě nahradil Jelínka R. Janský. A ten se také po našich úvodních náznacích šancí jako první prosadil – ve 21. poslal z levé strany střílený centr do vápna L. Novák a Janský na zadní tyči zakončil přesně: 1-0. Ve 25. o sobě dali vědět poprvé také hosté, když se do velké šance dostal M. Černý, ale Krejčík v naší brance výborně zasáhl. Ve 28. tak bylo znovu veselo na naší straně – po přímém kopu Waltera si našel brankářem vyražený míč ve vápně Bašus a hlavou z dorážky zvýšil: 2-0. Poté jsme trochu polevili a hosté se dočkali zaslouženého snížení – na hranici našeho vápna se prosadil M. Černý a střelou na bližší tyč Krejčíka tentokrát prostřelil: 2-1. Góly ale dál přibývaly – hned o dvě minuty později zahrával přímý kop Walter a zvýšil znovu na rozdíl dvou branek: 3-1. Přesto se do poločasu soupeř dokázal ještě jednou prosadit, když si po brejku našel vyražený míč hostující Hubáček a krásnou ránou upravil na 3-2.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Měli trochu více ze hry a snažili se o vyrovnání, ale skórovat jsme znovu dokázali my – v 59. vybojoval míč na naší polovině Jarolím a krásnou přihrávkou za obranu vyslal do přečíslení Waltera s Janským, kteří si dokázali poradit, a prvně jmenovaný zakončil do prázdné branky: 4-2. To nám pomohlo a o tři minuty později zvýšil naše vedení pohotovou dorážkou Michal Horvát: 5-2. Ani pátou brankou jsme však odpor soupeře zcela nezlomili. Zavelet k obratu se snažil hlavně nejlepší hráč na hřišti M. Černý. V 70. ještě svou velkou šanci překombinoval, ale v 78. už snížil: 5-3. V samém závěru si pak vybral hodně slabou chvilku Krejčík, který lacině propustil střelu Kondora snad z 35 metrů, ale víc už hosté naštěstí pro nás nestihli. Nakonec jsme si tedy v gólové přestřelce připsali nejtěsnější výhru: 5-4.

Branky Stratova: 21. Janský (1-0), 28. Bašus (2-0), 39. Walter (3-1), 59. Walter (4-2), 62. Horvát Michal (5-2)

Sestava: Krejčík - Effenberger (75. Touš), Rambousek, Horáček - Kubín D. - Bašus, Horvát Michal, Jarolím, Novák L. - Jelínek (12. Janský), Walter