4.kolo: Sány/Opolany "A" - Stratov 1 - 6 (0 - 1)

Během prvních čtyř kol jsme již potřetí zavítali na hřiště soupeře. Tentokrát nám byl v cestě áčkový výběr ze Sán a Opolan. Stále bez zraněného Tržického, Kubína a také s absencí Večerka a Waltera, jsme přijeli s cílem potvrdit herně dobré výkony z předchozích zápasů a připsat si konečně i první vítězství.

Stejně jako před týdnem, jsme i tentokrát mohli jít do vedení hned v úvodní minutě, když se za obranu dostal z pravé strany Vlach, ale nepovedenou střelou netrefil ve velké šanci branku. Otevřít skóre se nám ale konečně poprvé na podzim za chvíli povedlo – v 5. si vyměnil Jelínek míč v Pařízkem a po přihrávce z levé strany se Vlach naprodruhé už nemýlil: 0-1. I dál jsme pak diktovali tempo hry a poctivou aktivní hrou jsme soupeře nepouštěli na dostřel naší branky. Ve 20. mohl naše vedení navýšit Pařízek, když po dlouhém nákopu běžel zcela sám na branku, ale střelou trefil jen brankáře. Ve 30. pak domácí mohli vyrovnat, ale ve své největší šanci celého zápasu z malého vápna naštěstí překopli branku. Klid nám mohl dát před koncem poločasu naopak Jelínek, který po výborné práci a vybojovaném míči od Nováka střílel z levé strany, ale ani jeho střela se do branky nevešla. I tak jsme šli do kabin spokojenější.

Po změně stran jsme chtěli nadále soupeře držet daleko na dostřel naší branky, což se nám dařilo a navíc jsme velmi brzy navýšili skóre – ve 48. se po Pařízkově přihrávce přesně trefil Lukáš Novák: 0-2. Situaci jsme si pak zkomplikovali v 56., poté co dostal hloupou druhou žlutou kartu střídající Schneider, byl vyloučen a domácí mohli korigovat, nicméně obraz hry se prakticky nezměnil. Šance se počítaly dál na naší straně a v 67. nám dal definitivní uklidnění svým prvním zásahem v zápase Pařízek: 0-3. Hru i vývoj jsme zcela kontrolovali a povedlo se nám dál navýšit i skóre, když se v 72. po rohu Valtera prosadil znovu Pařízek: 0-4. O chvíli později šli i domácí do deseti, když viděl druhou žlutou domácí obránce Syrový a zároveň se dočkali i čestného úspěchu – prosadil se Šamša, ale jinak jsme vládli dál my. Před koncem si tak ještě zasloužený gól připsal výborně hrající Valter a podruhé v zápase se v samém závěru prosadil také Vlach: 1-6.

Konečně jsme tak ke slibným výkonům v zápase přidali i potřebnou produktivitu a odjeli jsme se zcela zaslouženým vysokým vítězstvím.

Branky Stratova: 5. Vlach (0-1), 48. Novák L. (0-2), 67. Pařízek (0-3), 72. Pařízek (0-4), 86. Valter (1-5), 89. Vlach (1-6)

Sestava: Kaucký - Horvát P., Prošek (37. Schneider), Horvát Michal, Bašus (81. Šach) - Vlach, Jarolím T., Valter V., Novák L. - Jelínek (71. Kus M.), Pařízek