3.kolo: Chrást - Stratov 2 - 1 (2 - 1)

V dalším kole jsme zavítali na hřiště do Chrástu k soupeři, proti kterému se nám na jejich půdě tradičně nedaří – nevyhráli jsme tam již 9 let. I proto jsme přijeli s odhodláním tuto nelichotivou bilanci ukončit a konečně naplno bodovat.

Stejně tak jako v úvodních duelech této sezóny, jsme do zápasu vstoupili dobře a aktivně. Do vedení jsme tak mohli jít hned z našeho prvního útoku v 1. minutě, kdy zakončoval z bezprostřední blízkosti po přihrávce Vlacha z pravého křídla Jelínek, ale branku těsně minul. I nadále jsme byli lepší, rychlejší a důraznější a hrálo se tak převážně na polovině domácích. Bohužel ani další náznaky našich šancí a standartní situace úvodní brankou neskončily a tak do vedení šli paradoxně domácí. V 16. se nešťastně odražený balón dostal k Černému a ten první střelou domácích na branku otevřel skóre: 1-0. Zbraně jsme nesložili, dál se tlačili do útoku a byl to opět Jelínek, který mohl vyrovnat – ve 24. po výborném presinku Lukáše Nováka dostal balón ve vápně, ale ani v této šanci branku netrefil. A proto hned vzápětí z následného útoku domácích bylo ještě hůře – hodně prostoru dostal Vyšata a prostřelil Kauckého: 2-0. Ve 29. jsme vykřesali naději, když se ze své třetí šance prosadil Jelínek a snížil: 2-1 a o chvíli později mohl vyrovnat Pařízek, ale střelou z pravé strany trefil pouze brankáře domácích. Do šaten jsme tak odcházeli s jednobrankovým mankem.

Po změně stran už byla k vidění vyrovnanější podívaná. Domácí se soustředili na udržení vedení a spoléhali jen na rychlé protiútoky. My jsme se naopak snažili prolomit obranný val, ale nedařilo se nám hlavně ve finální fázi. I tak jsme mohli vyrovnat – nejprve střelu Waltera z přímého kopu vytáhl výborným zákrokem brankář Čermák a poté domácí podržel i proti jasné střele Pařízka. V úplném závěru mohl ještě pojistit výhru soupeře Černý, ale samostatný únik nedal.

I přesto domácí nakonec těsně vedení doslova ukopali a udrželi. Nám i přes další slušný výkon chybělo k bodům jediné – lepší produktivita a proměňování šancí.

Branka Stratova: 29. Jelínek (2-1)

Sestava: Kaucký - Horvát P. (46. Kus), Walter, Horvát Michal, Bašus - Vlach, Jarolím T., Valter V. (46. Schneider), Novák L. - Jelínek (89. Prošek), Pařízek