25.kolo: Stratov - Třebestovice 0 - 0

Zápasu předcházely bohaté diskuse na internetových stránkách Stratova a Litole "B", kde byly dvě hlavní témata. Hra Třebestovic a pak výsledek zápasu Stratov-Třebestovice. Byť jen jako zaskakující trenér musím konstatovat, že k žádnému kalkulu ani náznakem nedošlo. Všichni, jenž na zápase byli, s tím musí souhlasit. Utkání bylo soubojem mužstva s nejlepší obranou a týmu s druhým nejlepším útokem. Stanovená taktika ze strany domácích se zahuštěným středem pole a hrou na brejky se ukázala jako správná. Velké hřiště a velký potenciál v útočné hře plně vyhovuje mužstvu Třebestovic, které praktikuje rychlý a jednoduchý fotbal založený na rychlostních předpokladech několika hráčů.

Přesto všechno to bylo domácí mužstvo, které do zápasu vlétlo s vervou a hned ve druhé minutě měl Kubín na noze úvodní branku. Po centru z pravé strany vystřelil do protipohybu brankáře, který ale stačil reflexivně vyrazit. Do 10. minuty měli domácí herně navrch, ale byly to pouze náznaky, které nepřinesly již žádnou vyloženou šanci. S větrem v zádech se domácí snažili ohrožovat branku soupeře, ale v okamžicích, kdy bylo třeba vystřelit, přišla přihrávka. Brankáře soupeře tak ohrozily v začátku jen dvě střely z levé nohy Krejčíka a Valáška. S těmi si však brankář hostí poradil. Hosté se snažili překonat zahuštěné pole nakopávanými balóny, ale dobře pracující obrana, v čele se Studeným, tyto náznaky s přehledem kontrolovala. Škoda jen, že se několik náznaků rychlých protiútoků domácích nepodařilo dotáhnout do konce vinou nepřesných přihrávek v přechodové fázi. První půle tak byla ve znamení množství soubojů ve středu pole. Za zmínku stojí přímý kop Krejčíka, který z 35 metrů o necelý metr přestřelil branku hostí a na druhé straně ze stejné vzdálenosti skončil míč vedle levé tyče Ulmanovi branky. Druhá půle začala stejně jako ta první optickou převahou domácích. K žádnému vážnému ohrožení však nedošlo. Opět jen několik náznaků, a to na obou stranách. Hosté postupně začali riskovat a otevírat tak svou obranu. Domácí trpělivě čekali na šanci. V třech případech, kdy došlo ke ztrátě míče na polovině hostí, byli domácí pod hrozbou nebezpečí. Vždy z levé strany se přes výborně individuálně vybaveného kapitána dostal balón do našeho pokutového území, ale závary dokázala obrana v čele se spolehlivým Ulmanem dvakrát vyřešit. Potřetí se do míče z hranice vápna opřel kapitán hostí sám, ale střelu mířící do šibenice Ulman vytěsnil na roh. Ani rohy, ani standardní situace na obou stranách nepřinesly žádné velké nebezpečí. Domácí zahrozili dvakrát Valáškem. Prvním pokusem z 28 metrů protáhl hostujícího brankáře, který střelu vyrazil na roh. Podruhé centr Kuchty, nezasáhl hlavou přesně a pro brankáře hostí to byla lahůdka. S blížícím se koncem zápasu se vkrádala do hry obou mužstvem nervozita a především hosté, kteří museli vyhrát, pokud chtěli zůstat ve hře o postup, měli v některých případech velké problémy udržet nervy na uzdě. Hra se tím rozkouskovala, a to hrálo spíše do karet domácím. Při jednom z centrů se hosté ještě dožadovali pokutového kopu za ruku. Těžko říci od lavičky, jestli oprávněně. Domácí obránce měl ruku u těla a navíc nezměnil ani dráhu letu míče… Každopádně rozhodčí neodpískal, a potom už se nebylo nač dívat. Několik zákroků hostů na hranici žluté a červené karty vneslo na hřiště ještě více nervozity, ale rozhodčí to za pomoci kapitánů zvládl, stejně jako celé utkání. Po dvouminutovém nastavení zazněl závěrečný hvizd a hostům se rozplynul sen o postupu.

Závěrečné hodnocení je vcelku jednoduché. Hosté nepotvrdili svou střeleckou potenci a po celý zápas se nevyrovnali s hrou domácích a nenašli recept na překonání kompaktně pracujícího TÝMU domácích. Ano TÝMU. To byl základ hry domácích. Týmový výkon, podpořený dodržováním taktických pokynů. Velká škoda, že již delší dobu postrádáme kanonýra, který by z těch několika šancí či náznaků vstřelil branku. Každopádně mužstvo si dokázalo, že hrát se dá s každým a je na čem stavět. Doufám, že trenér bude po příjezdu z dovolené spokojen jak s hrou, tak se záskokem na lavičce. V posledním zápase bych chtěl od hráčů stejně poctivý výkon. Ještě jednou děkuji hráčům za předvedený výkon a divákům za neúnavné povzbuzování.

Sestava: Ulman - Tangl, Studený, Soukup P., Zezulka - Bašus, Krejčík, Valášek, Kubín D., Jelínek L. - Kuchta