25.kolo: Stratov - Kamenné Zboží 0 - 0

Před koncem soutěže, jsme se naposledy doma představili proti tradičnímu soupeři z Kamenného Zboží. Hosté se letos pohybují překvapivě v horní polovině tabulky, a tak jsme do zápasu šli se zdravým respektem, ale jasným cílem, uhrát před celkem početnou domácí návštěvou vítězství a připsat si tři body.

Začátek zápasu však byl z obou stran opatrný. Hosté ukazovali, že jejich postavení v tabulce není náhoda a hrál se slušný, místy důrazný, ale férový fotbal. Oba týmy vycházeli hlavně z dobré defenzivní práce a velké šance tak dlouho k vidění nebyly. V první takové se až ve 30. ocitl Walter, kdy mohl po přímém kopu Effenbergera zcela sám zakončovat na zadní tyči, ale nezakončil důrazně. Stejný hráč mohl skóre otevřít ještě jednou, ale jeho parádní střelu z přímého kopu vytěsnil brankář hostů efektním zákrokem na rohový kop. Do šaten se tak odcházelo bez branek.

Ani ve druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil, ale šancí přece jen trochu přibylo. A počítaly se už i na straně hostí. Na obou stranách však kralovali oba brankáři, kteří předvedli několik výborných zákroků. Nás podržel Ulman zejména v 60., kdy po dlouhém autovém vhazování zakončoval z malého vápna z otočky hráč hostů, ale reflexivní zákrok našeho brankáře gólu zabránil. Další šanci pak hasil Ulman v 72., kdy se za naší obranu dostal Betka, ale i proti němu vytáhl náš gólman skvělý zákrok. Naději na vítězství jsme tak drželi až do samého závěru, kdy se chvíli před koncem po krásném centru Syrového zjevil v jasné šanci Walter, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Diváci tak nakonec branku neviděli a po výsledku 0-0 jsme si se soupeřem body rozdělili.

Sestava: Ulman (88. Neagu Š.) - Bašus, Kaucký, Novák L., Horvát P. - Horvát Michal, Kubín D. (53. Syrový), Jelínek, Horáček (53. Novák R.) - Walter, Effenberger