24.kolo: Všechlapy - Stratov 5 - 1 (2 - 1)

Souboj s aspirantem na postup do OP, nás čekal v rámci 24. kola, kdy jsme se představili na hřišti ve Všechlapech. Domácí před jarem výrazně posílili a omladili svůj kádr dorostenci z Polabanu Nymburk a tak hned polovina hráčů jejich základní sestavy byla mladší dvaceti let.

A také do utkání vstoupili aktivněji. Dobrým pohybem a přesnými pasy za naší obranu nás dostali pod úvodní tlak a byli lepším týmem. První šanci jsme ještě přežili, ale v 10. už šli domácí zaslouženě do vedení – po přihrávce na levé křídlo si v samostatném úniku v zakončení útočník Srcháček poradil a otevřel skóre: 1-0. Poté se hra mírně vyrovnala a ani my jsme místy nepředváděli špatný fotbal. Solidně se nám dařila kombinace a hra po křídlech, ale velkou šanci jsme si nevytvořili. Přesto jsme se vyrovnání dočkali – ve 22. zahrál skvěle rohový kop Effenberger a po skrumáži v pokutovém území soupeře vyrovnal střelou k tyči Kaucký: 1-1. Další příležitosti pak ale znovu přišly na straně Všechlap. Po rychlých kombinacích se dostali hned třikrát až před naší branku, ale nejdříve nás podržel brankář Ulman a ve dvou případech mířily domácí střelci mimo tři tyče. To je tak mohlo mrzet ve 40., kdy divokou rozehrávku domácího brankáře zachytil těsně za půlící čárou Jelínek, ale v rychlém zakončení ze čtyřiceti metrů nedokázal o kousek trefit zcela odkrytou branku. Trest tak přišel v poslední minutě prvního poločasu – krajní obránce L. Novák zaváhal při vystavení do ofsajdu u postranní čáry a s dalším nájezdem proti Ulmanovi si znovu poradil kanonýr Srcháček: 2-1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem se pokusit zvrátit nepříznivý vývoj a hned v úvodu jsme měli šanci na vyrovnání – za obranu se po odraženém míči dostal Jelínek, ale jeho klička brankáři byla příliš dlouhá a následnou přihrávku před branku domácí obránci vyřešili. Udeřilo tak znovu na druhé straně – v 52. zakončoval tváří v tvář Ulmanovi domácí Hofman jen do tyče, ale odražený míč si nešťastně do vlastní sítě srazil Michal Horvát: 3-1. Štěstí pak při soupeři stálo i v 64. při čtvrtém gólu, když Kaucký odvrátil centr z pravé strany jen do jednoho z protihráčů, od kterého se míč odrazil znovu k Srcháčkovi a ten po dvou rychlých kličkách zkompletoval hattrick: 4-1. Za víceméně rozhodnutého stavu pak obě mužstva prostřídala svou sestavu a zápas se už dohrával spíše z povinnosti. V samém závěru pak Všechlapy přidali ještě jednu branku, a tak jsme odjeli s možná až příliš krutým debaklem: 5-1.

Branka Stratova: 22. Kaucký (1-1)

Sestava: Ulman - Bašus (67. Horvát P.), Kaucký, Syrový (60. Kubín D.), Novák L. - Novák R. (67. Horáček), Jelínek, Walter, Horvát Michal - Pačesný (73. Miklis), Effenberger