23.kolo: Stratov - Stará Lysá 9 - 0 (3 - 0)

V jednoznačnou záležitost se změnilo naše předposlední domácí utkání v této sezóně, kdy jsme přivítali poslední tým tabulky, Starou Lysou. Až na zraněné D. Kubína s P. Soukupem, jsme už mohli počítat s kompletní uzdravenou sestavou, a protože hosté dali dohromady pouze deset statečných, bylo zřejmé, že jediná otázka zápasu bude, kolik branek nastřílíme.

Od úvodního hvizdu jsme se tak usadili na polovině soupeře a začali jsme s dobývání zformovaného obranného valu hostů. Ti zcela rezignovali na jakýkoli útok a až na výjimky odstáli celý zápas na svém velkém vápně. První půlhodinu jsme tak hledali trpělivě cestu skrz obrannou hráz a jediný gól padl v 11., kdy po přihrávce Horáčka z levé strany, vypálil zpoza vápna Syrový a trefil přesně šibenici hostující branky: 1-0. Ve 22. si pěkně za obranu naběhl Kaucký, ale jeho trefa nebyla uznána kvůli ofsajdu. Navýšení tak přišlo ve 29., kdy se po hlavičce Jelínka, prosadil z dorážky Michal Horvát: 2-0. Těsně před pauzou pak zatáhl míč na pravé straně Bašus a jakoby nevěděl co s ním, napřáhl a další výstavní střelou do šibenice zvýšil na poločasový výsledek: 3-0.

Do druhého poločasu dostali příležitost všichni hráči z naší lavičky a i tak skóre utěšeně narůstalo. Zcela rezignovaní hosté nekladli žádný odpor a tak další pěkná branka přišla v 53. – další parádní střelou se tentokrát prezentoval stoper Kaucký: 4-0. O sedm minut později chyboval při vysokém míči brankář soupeře a Effenberger vyzval k další trefě patou R. Nováka, který neměl problém do úplně prázdné branky zakončit: 5-0. V 64. nacentroval zprava P. Horvát a po výborném náběhu do velkého vápna zvýšil hlavou svým druhým gólem v zápase Kaucký: 6-0. Další pěkný gól přišel v 68., když se do míče opřel z hranicí vápna P. Horvát a trefil znovu přesně k tyči: 7-0. Mezi střelce se pak mohl zapsat i střídající Miklis, ale nejdříve po centru zprava v jasné šanci z malého vápna přestřelil a o něco později v podobné situaci netrefil dobře míč a z dorážky zvýšil znovu do prázdné branky Walter: 8-0. Poté mohl soupeř výsledek zkorigovat, když se po brejku výborně prosadil ve vápně Duchoslav, ale jeho dobré zakončení Ulman vychytal. V 81. se do šance řítil P. Horvát, byl ve vápně faulován a gólový účet zápasu, tak stvrdil z nařízeného pokutového kopu nekompromisní střelou pod břevno brankář Ulman: 9-0.

Branky Stratova: 11. Syrový (1-0), 29. Horvát Michal (2-0), 45. Bašus (3-0), 53. Kaucký (4-0), 60. Novák R. (5-0), 64. Kaucký (6-0), 68. Horvát P. (7-0), 71. Walter (8-0), 81. Ulman z penalty (9-0)

Sestava: Ulman - Bašus (46. Horvát P.), Kaucký, Novák L., Syrový - Novák R., Jelínek, Horvát Michal, Horáček (46. Walter) - Pačesný (46. Miklis), Effenberger