23.kolo: Ostrá "B" - Stratov 5 - 3 (2 - 1)

Po porážce na hřišti rezervy Litole, jsme v dalším utkání zavítali opět na hřiště soupeře – tentokrát k prestižnímu derby do sousední Ostré. Za krásného počasí, na perfektním trávníku a také před velmi solidní návštěvou, jsme bojovali o důležité body, které nutně potřebujeme v boji o záchranu. Oproti minulému kolu doznala naše sestava změn – do branky se po dvouzápasovém trestu vrátil Ulman a v poli se od začátku v záloze představil místo Korce Michal Horvát a na hrotu Jirovský.

Od prvních minut se hrál svižný fotbal. Oběma týmům nechyběl důraz, nasazení a místy ani fotbalovost. Mírnou územní převahu si však vypracovali domácí a tu také poměrně brzy přetavili v úvodní gól – po dlouhém nákopu Vavříka se za obranu dostal Effenberger a hlavou přeloboval špatně vyběhnutého Ulmana: 1-0. Inkasovaná branka nás však příliš nepoznamenala. Trpělivě jsme čekali na svou šanci a ta také nedlouho na to přišla – po autovém vhazování převzal míč Jelínek, na hranici vápna ho prostrčil na volného Husáka a ten umístěnou střelou k tyči vyrovnal: 1-1. Vstřelený gól nám vlil optimismus do žil a převzali jsme iniciativu. Napadali jsme kombinační rozehrávku domácích a svým pohybem se nám dařilo získávat míče uprostřed pole. V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem a mohli jsme jít do vedení. To když se ve 25. po pasu Altmana dostal za obranu Kaucký, ale v zakončení z levé strany volil pravou nohou střelu pouze do brankáře. Ve 30. se po špatném výkopu domácího gólmana dostal míč ke zcela volnému Husákovi, ale ten bohužel zvolil z velkého vápna zbrklé zakončení hlavou, které branku neohrozilo. Ve 33. vysunul do brejku ideálně Jirovský Jelínka, který však v zakončení tváří v tvář brankáři také selhal – jeho střelu vyškrábl gólman konečky prstů na rohový kop. O několik minut později se podobná situace opakovala, ale Jelínkova klička brankáři byla příliš dlouhá a šanci zažehnali vracející se obránci. A tyto neproměněné příležitosti nás nakonec stály celý zápas. Ve 39. předvedli domácí opět dlouhý nákop dopředu a z pravé strany si útočník znovu věděl se zakončením rady a prostřelil Ulmana: 2-1. Do kabin jsme tak šli s jednobrankovým mankem.

I do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním o body zabojovat a vrátit se zpět do zápasu. To se nám záhy také povedlo. V 50. se důrazně za domácí malou domů dral Jirovský a po nedorozumění stopera s brankářem Ostré se k němu míč odrazil a střelou do prázdné branky lehce vyrovnal: 2-2. Nerozhodný stav jsme však dlouho neudrželi. V 58. se prohnal kolem obránce Nováka domácí Verner a po dvou leteckých představeních z první půle už napotřetí vykoledoval pro domácí pokutový kop. Ten záhy Kopic proměnil: 3-2. Od té chvíle převzali domácí celkem bezpečně vládu nad utkáním a my jsme se do šancí nemohli prosadit. Nepomohlo ani dvojí střídání ani několik rohových kopů, které jsme zahrávali. V 72. navíc vyrobil velkou chybu brankář Ulman, kterého při rozehrávce obral o míč domácí hráč a do prázdné branky zvýšil: 4-2. Hned z dalšího domácího útoku navíc zkompletoval po dlouhém pasu dalším lobem hattrick Effenberger a bylo definitivně rozhodnuto: 5-2. V závěru si domácí své vedení užívali a čekalo se na závěrečný hvizd. V 88. stanovil konečnou podobu výsledku z přímého kopu přesnou střelou přes zeď Altman: 5-3. Víc už se nestalo.

Vzhledem k výhře Bříství doma s rezervou Milovic tak začíná jít tři kola před koncem soutěže do tuhého. Klesli jsme totiž na předposlední, pravděpodobně sestupové místo, a přestože máme stále situaci ve svých rukou, nemůžeme si již dovolit ztrácet body. Právě následující 24. kolo bude zřejmě klíčové. Přivítáme totiž na svém hřišti právě tým Bříství a jedině výhra nás může reálně ponechat ve hře o setrvání v soutěži. Utkání se bude hrát v sobotu 2. 6. 2012 od 17:00 .

Branky Stratova: 19. Husák (1-1), 50. Jirovský (2-2), 88. Altman (5-3)

Sestava: Ulman - Soukup P., Tangl, Novák J., Bašus (77. Miklis) - Husák, Kaucký, Altman, Horvát Michal (65. Korec) - Jirovský (55. Kubín D.), Jelínek L.