21.kolo: Stratov - Semice "B" 3 - 4 (1 - 3)

Neočekávané absence v sestavě, jsme museli řešit před zápasem 21. kola, kdy jsme doma hostili béčko Semic. Do naší branky se sice vrátil Ulman, ale v poli nám z různých zdravotních důvodů chybělo hned několik hráčů. I proto jsme byli nuceni po delší době zapsat do sestavy J. Horváta a L. Tangla, z nichž druhý jmenovaný dokonce musel odehrát celý druhý poločas.

První minuty zápasu byly spíše seznamovací, ale špatně jsme nezačali a z mírného úvodního tlaku jsme brzy vytěžili vedoucí branku – v 9. se odhodlal ke střele zpoza vápna nejmladší hráč na hřišti R. Novák a jeho umístěná střela na zadní tyč skončila v síti: 1-0. I po gólu jsme měli mírně navrch, ale hosté hru postupně vyrovnali a hned z první vážné šance bohužel také srovnali – ve 22. jsme na pravé straně nezachytili rychlonohého Macháčka a jeho přihrávku do pokutového území uklidil jeho spoluhráč pohotově do branky: 1-1. Srovnání skóre pak soupeři pomohlo a v těchto fázích byl lepším týmem. Vypracoval si několik standartních situací, ale vše se nám až do závěru poločasu dařilo řešit. Bohužel v 44. přišel další rychlý brejk, který zastavit až L. Novák nedovolených zákrokem v pokutovém území a nařízenou penaltu hosté bezpečně proměnili: 1-2. Navíc hned o minuty později, ještě do přestávky, přišel další smolný moment, kdy si další centr z pravé strany srazil do vlastní sítě D. Kubín a hosté tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem: 1-3.

Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit o kontaktní gól, ale místo toho jsme znovu hned velmi brzy inkasovali. V 51., po výkopu Ulmana k polovině hřiště, odhlavičkoval trestuhodně nikým neatakovaný hráč soupeře v klidu míč zpět směrem k naší brance a z následného samostatného nájezdu vytěžil soupeř snadné zvýšení: 1-4. To pak Semice v klidu držely a minuty ubíhaly bez dalších velkých příležitost na obou stranách. Až v 68. jsme vykřesali malou naději, když se k míči ve vápně soupeře dostal Effenberger a nadvakrát prostřelil hostujícího brankáře, čímž snížil: 2-4. Hned o chvíli později jsme navíc podobnou situaci zvládli znovu a Effenberger snížil už na rozdíl jediného gólu: 3-4. Poměrně dost času do konce zápasu nám ještě dávalo šanci na zvrat, ale do další velké šance už nás hosté nepustili a nakonec odjeli z našeho hřiště s nejtěsnějším vítězstvím.

Branky Stratova: 9. Novák R. (1-0), 68. Effenberger (2-4), 72. Effenberger (3-4)

Sestava: Ulman - Bašus, Kaucký, Novák L. - Kubín D. (46. Tangl) - Novák R., Jelínek, Horvát Michal, Horáček - Effenberger, Walter