20.kolo: Straky "A" - Stratov 3 - 2 (1 - 1)

Dalším soupeřem v probíhající jarní části fotbalové sezóny, nám bylo áčko Strak. Na výborně připravené hřiště a navíc za krásného jarního počasí, jsme přijeli v takřka kompletní sestavě, až na brankáře Ulmana, s jehož absencí jsme se museli vypořádat a nelehkou pozici tak přebral stejně jako v podzimním utkání doma s Dvory Š. Neagu.

Vzhledem k improvizaci na brankářském postu jsme tušili, že domácí budou chtít této situace využít a očekávali jsme jejich velký úvodní tlak. Ten ale k našemu překvapení nepřišel a naopak jsme to byli my, kdo byl nebezpečnější. Soustředěným výkonem a dobrým přístupem jsme otupovali snahu o kombinaci domácích již na polovině hřiště a ti se tak do žádné velké šance nemohli dostat. A tak jsme šli do vedení my – v 9. poslal pas za obranu Jelínek a Effenberger na hrotu našeho útoku si tváří v tvář brankáři poradil na výbornou: 0-1. Úvodní branka nám ještě více pomohla a byli jsme nadále lepší. Domácí jsme drželi dostatečně na dostřel a z brejků jsme si vytvářeli další šance. Zvýšit mohl ve 24. P. Horvát, který dostal centr z levé strany, ale jeho střela z výborné pozice byla nepřesná. O něco později mohl zleva postupovat po přihrávce ze středu hřiště Walter, ale celou akci zpomalil a bylo po šanci. Trest pro nás tak přišel na konci 34., když proskákal rohový kop domácích celým malým vápnem až na nohu D. Kubína, který si tak míč nešťastně srazil do naší sítě: 1-1. Vyrovnání však nemuselo vydržet dlouho. Ve 38. vybojoval míč Pačesný a po jeho přihrávce byl sám před brankářem Effenberger, ale trefil bohužel jen tyč. O dvě minuty později zakončoval po přihrávce z levé strany ve skluzu v další velké šanci Walter, ale k naší smůle znovu jen do míst, kde byl domácí brankář. I proto se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Po změně stran jsme chtěli dál pokračovat ve velmi dobrém výkonu z prvního poločasu, ale celou naší hru ovlivnil další velmi nešťastný gól v naší síti – po rychlém brejku domácích zakročil výborně Neagu, ale vyražený míč se odrazil od útočícího hráče znovu směrem k naší brance a zapadl do sítě: 2-1. Domácím pak vedení viditelně pomohlo a v těchto fázích přebrali iniciativu. Připsali si několik nebezpečných standartních situací i pěkných kombinací, ale vše se nám podařilo řešit. V 62., jak je už ve Strakách špatným zvykem, do hry zasáhl domácí pomezní rozhodčí Řehák – po přihrávce D. Kubína, samostatném úniku Jelínka a jeho přihrávce před prázdnou branku Walterovi vymyslel neexistující ofsajd a z regulérního vyrovnání jsme se tak radovat nemohli. Od té doby jsme bohužel, častěji než je zdrávo, věnovali čas diskuzi s hlavním sudím, což nám rozhodně nepomáhalo. I proto pak v 77. po další zvláštní situaci s vrácením předtím zakopnutého míče soupeři, domácí rychle zakombinovali a po centru z pravé strany zvýšili své vedení: 3-1. Vypadalo to, že zápas se pak už jen dohraje, ale přece jen se nám podařilo ještě vstřelit kontaktní branku – v 84. nákop Kauckého z poloviny hřiště a chybě domácího brankáře, skončil k údivu všech až síti: 3-2. Bohužel na náš závěrečný boj alespoň o vyrovnání už nedošlo – v 88. jsme se dožadovali po jasném faulu domácích žluté karty pro faulujícího hráče, ale hlavní rozhodčí Kubera byl jiného názoru a místo toho rovnou ukončil celé utkání... Ze Strak jsme tak odjeli nakonec bez bodu.

Branky Stratova: 9. Effenberger (0-1), 84. Kaucký (3-2)

Sestava: Neagu Š. - Bašus, Kaucký, Novák L., Syrový (56. Horáček) - Horvát P. (46. Novák R.), Jelínek, Kubín D., Walter - Pačesný (46. Horvát Michal), Effenberger

12. Křečkov 2

10. Mochov 0