20.kolo: Sokoleč "B" - Stratov 1 - 0 (0 - 0)

V rámci 20. kola jsme se představili na půdě aktuálně 4. týmu naší soutěže – v Sokolči. V sestavě zpět s brankářem Ulmanem a změnami v rozestavení jsme se chtěli porvat o důležité vítězství a naději na postup.

Za krásného počasí a na perfektně připraveném trávníku se hrál na IV. třídu poměrně svižný fotbal z obou stran. Domácí tým působil fotbalově a úvodní minuty byly vcelku vyrovnané. Poté jsme na pár minut převzali iniciativu hlavně my a hrálo se převážně na polovině Sokolče. Podnikli jsme několik úniků po křídlech, ale následné centry do vápna většinou létaly nepřesně. Nejvíc nebezpečně tak nakonec vypadalo prostrčení za obranu Novotného na Jelínka, tomu ale chyběl pro lepší zpracování a zakončení půlkrok. Ve 30. minutě vyslal tvrdou střelu z 25 metrů Tangl a domácí brankář měl velké starosti. Dobíhající Korec pak hlavičkoval pouze gólmanovi do rukavic. Ke konci poločasu se znovu probudili i domácí, ale i oni většinou končili v náznacích šancí a Ulman v naší bráně tak nic nebezpečného řešit nemusel. Poločas tak skončil bez branek.

Do druhé půle jsme nastoupili velmi dobře, aktivně a zamkli jsme od v úvodu domácí na jejich polovinu. Hned ve 47. procedil Korec ve vápně míč mezi nohama obránce, Jelínek poslal následně střílený centr před branku, ale Horvátovi chybělo v zakončení znovu pár centimetrů. O chvíli později nacentroval zprava Bašus, míč přeskočil Jirovského a hlavou ho poslal na branku Jelínek. Při zakončení byl zezadu sražen, ale penalta se nepískala. To hlavní rozhodčí vykompenzoval o dvacet minut později, kdy jasnou penaltu po střetu Bašuse s domácím útočníkem v našem vápně, nepískl ani pro domácí. I nadále se hrálo nahoru dolů, ale s ubýváním sil na obou stranách, se postupně zvyšovalo množství zkažených přihrávek. Přesto se na tento fotbal dalo koukat a na obou týmech byla vidět touha rozhodnout. S přibývajícím časem bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje, a to se nakonec podařilo domácím – v 74. zatáhli balón po pravé straně a následná zpětná přihrávka na malé vápno, našla zcela volného hráče, který neměl problém zakončit: 1-0. Ani za nepříznivého stavu jsme nesložili zbraně a vrhli se do útoku. Na hrot se s podporou vysunul i stoper Tangl a vytvořili jsme si několik nadějných standartních situací, ale štěstí v zakončení nám tentokrát bohužel chybělo. V 80. zazvonilo po střele Jirovského z přímého kopu břevno a v 84. pro změnu po standartce Altmana levá tyč. Další velké šance jsme si už nevytvořili a domácí si v závěru již vítězství pohlídali.

Rázem jsme tak ztratili kontakt s vedoucí Vykání a ztráta se zvýšila již na 5 bodů. Přesto budeme až do konce soutěže bojovat o co nejlepší umístění a dokud bude existovat byť teoretická šance na postup, bereme za povinnost se o ní poprat. V dalším kole přivítáme na domácí půdě v tabulce třetí Starou Lysou. Hrát se bude v sobotu 14. 5. 2011 od 17:00.

Sestava: Ulman - Bašus, Tangl, Kuchta, Novák J. - Kubín D. (46. Jirovský) - Horvát Michal (65. Kopeček), Novotný (78. Horvát J.), Altman, Jelínek L. - Korec