1.kolo: Kamenné Zboží - Stratov 5 - 1 (4 - 1)

Po výsledkově ne zcela přesvědčivé přípravě, pro nás začala nová sezóna. V úvodním kole jsme se představili na hřišti v Kamenném Zboží, kam jsme přivezli i přes absenci některých zraněných hráčů mládím znovu okysličenou sestavu. Náš tým posílili Matěj Pařízek a Jan Vlach, oba v minulé sezóně hráči dorostu Kostomlat, kteří velmi rychle zapadli do základu našeho týmu. Zároveň je novou tváří Matouš Holub a také náš odchovanec, teprve 17letý Martin Kus. Proti domácím jsme tak vyběhli se základní sestavou s věkovým průměrem 22 let.

A bylo to znát. Po celý první poločas jsme měli lepší pohyb, větší držení míče, solidní kombinaci, kterou ve středu pole řídil nový kapitán Tomáš Jarolím, více šancí i standartních situací, ale bohužel jsme zcela selhali při bránění hned prvního rohu domácích a pak při (ne)důrazu naší stoperské dvojice. Od 7. jsme tak prohrávali, když rohový kop proskákal až na zadní tyč, kde se od domácího hráče odrazil do sítě. Na to jsme stihli ještě odpovědět ve 13., po hezké kombinaci na levé straně, centru L. Nováka před branku a zakončení P. Horváta. Bohužel do poločasu domácí třemi slepenými góly, odskočili na nedostižný náskok. Vždy podobným způsobem – nákopem a náběhem za obranu, kde nedůraz našich stoperů spolu s chybným vyběhnutím brankáře Kauckého, znamenalo vždy gól. Výsledek čtyři střely domácích, čtyři branky.

Ve druhém poločasu už byla vzhledem ke skóre a také k počasí naše aktivita trochu menší, ale ke cti všem hráčům slouží, že zápas nezabalili a prali se o lepší výsledek až do konce. Rozdíl branek jsme mohli i korigovat, ale gól Schneidera nebyl chybně uznán pro neexistující ofsajd a jasný penaltový zákrok Vynohradova na Valtera nebyl rozhodčím Šafránkem posouzen k údivu všech jako nedovolený. Ten si pravděpodobně vzpomněl, jak nám neodpískáním evidentní penalty sebral dobrý výsledek i na jaře v Odřepsích...

V závěru tak domácí přidali ještě jeden gól a odjeli jsme tak vzhledem k předvedené hře až s příliš krutým debaklem.

Branka Stratova: 13. Horvát P. (1-1)

Sestava: Kaucký - Horvát P., Prošek (41. Krejčík F.), Horvát Michal, Vlach - Pařízek (70. Kus M.), Jarolím T., Valter V., Novák L. - Schneider (75. Miklis), Walter

6. Semice 6