19.kolo: Vykáň - Stratov 1 - 6 (1 - 2)

Předzápasové prognózy sice velely vyhrát, ale vždy nepříjemný soupeř toho nebyl plnou zárukou. I když jeden ze základních pokynů zněl neprospat začátek, opak byl pravdou. Hned z prvního útoku domácích, ve 2. Stratov inkasoval. Po krásné kolmici pronikl do otevřeného středu naší obrany domácí útočník a neomylně zavěsil: 1-0. Ledová sprcha se však stala živou vodou a hostující hráči po malém úseku tápání získali na jistotě a od 10. minuty postupně začali domácí tým přehrávat. Nejprve se zastřeloval Valášek, který se v rozmezí 10. – 26. čtyřikrát dostal k zakončení, ale vždy nepřesně. Poslední jeho příležitost však skončila rohovým kopem, který prováděl Jirovský. Ten posadil míč na hlavu Soukupa a bylo vyrovnáno: 1-1. Od této chvíle už na hřišti existovalo jenom jedno mužstvo. Stratov zcela převzal otěže zápasu do svých rukou a začaly se rodit šance. Ve 33. centroval z levé strany Kuchta a Soukup, opět hlavou, otočil skóre: 1-2. Do poločasu už sice branky nepadaly, ale šancí měl Stratov dostatek. Z těch největších, které volaly po gólu, lze zmínit příležitost Kubína ve 40., kterému servíroval před branku do bezprostřední blízkosti míč Valášek, ale míč se ocitl v oblacích. O minutu později trefil tyč Jirovský, míč si pohodlně znovu doběhl a vzápětí zakončil vedle domácí branky.

Druhá půle byla rovněž v režii Stratova a tak bylo jen otázkou času, kdy padne pojišťovací třetí gól. Po nepřesných pokusech M. Horváta a Jelínka v 50., resp. 60. minutě, se zrodila akce Bašuse, který v 62. našel přesnou přihrávkou M. Horváta a ten krásným lobem přehodil vybíhajícího domácího brankáře: 1-3. Od této chvíle domácí mužstvo přestalo prakticky existovat a bylo jen otázkou, jaký příděl jim Stratov přidělí. Aktivně hrající Bašus připravil v 67. ve spolupráci s M. Horvátem Soukupovi další gól: 1-4 a o tři minuty později servíroval další finální přihrávku pro změnu Jirovskému: 1-5. Z pocitu bezstarostnosti Stratov výrazně polevil, a tak zahrozila i Vykáň. V 74. málo vídanou střelou bodlem trefil domácí útočník břevno. Po další akci, umocněné špatným výkopem Ulmana, zakončovali znovu domácí hráči. Ulman však svoji chybu bleskově napravil. Vrchol bezstarostnosti předvedli hosté sedm minut před koncem zápasu, kdy se domácí mužstvo v protiútoku dostalo do přečíslení „pět na jednoho“, ale vracející se Novák nebezpečí včas zažehnal odkopem míče do zámezí. Podobnou akci si vychutnal i Stratov, když v poslední minutě zápasu postupovali hosté v přečíslení „šest na dva“ s tím, že Novák dal zápasu konečnou podobu: 1-6.

Stratov tak dosáhl na tři body v utkání, které s vyjímkou úvodu měl plně ve své moci. Domácí mužstvo kladlo velmi chabý odpor a odešlo zaslouženě s vysokou prohrou.

Branky Stratova: 28. Soukup P. (1-1), 33. Soukup P. (1-2), 62. Horvát Michal (1-3), 67. Soukup P. (1-4), 70. Jirovský (1-5), 87. Novák J. (1-6)

Sestava: Ulman - Kuchta, Novotný, Tangl, Godul´a (46. Bašus) - Valášek, Kubín D. - Horvát Michal, Jelínek L., Soukup P. (78. Novák J.) - Jirovský (75. Miklis)