19.kolo: Stratov - Dvory 1 - 3 (0 - 2)

Další z nepochopitelných domácích výkonů proti podprůměrnému soupeři, jsme předvedli v rámci 19. kola, kdy jsme hostili celek Dvorů. Hosté, kteří na jaře nezískali z pěti utkání ani bod, přijeli s defenzivní taktikou, hrou na brejky a také trochou štěstí, které při nich stálo ve spojení s našimi chybami hlavně při úvodních dvou gólech. Naše vítězná sestava z Kounic doznala jen jednu změnu, když důvěru dostal v útoku před Michalem Horvátem Miklis, ale díky okolnostem odehrál nakonec po delší době skoro celé utkání i Pačesný.

Už úvodní minuty naznačily, že nebude k vidění žádné velké fotbalové představení. Nepřesnosti na obou stranách braly hře spád a oba týmy zápasily spíše sami se sebou. V poli to tak byl spíše boj, ve kterém jsme navíc byli my skoro vždy o krok později. A tak jsme si, přestože hosté žádnou šanci neměli, koledovali o první gól. A ten také přišel. V 16. nakopli hosté jednoduše dlouhý míč až za naší obranu, ten chtěl odvrátit Ulman, ale trefil jen protihráče, který pak do prázdné branky bez potíží skóroval: 0-1. O pár minut později mohl srovnat M. Kubín, který vystihl nedůraznou malou domů hostujícího obránce, ale k zakončení se nedostal. Další šanci jsme tak měli po rohovém kopu Effenbergera, když se k odraženému míči dostal D. Kubín, ale hradbu těl v brance nepropálil. Ve 32. tak přišel z ničeho nic další úder – jen další dlouhý nákop hostů trefil obránce Novák tak nešťastně, že namazal před úplně prázdnou branku záložníkovi soupeře a ten v klidu zakončil: 0-2. Do kabin jsme tak odcházeli ve značné frustraci s dvoubrankovým mankem.

Přestože jsme po změně stran chtěli brzy snížit a vykřesat naději na bodový zisk, pokračovali jsme spíše dál v našem nedobrém výkonu. Hosté se nikam nehnali, nic nevymýšleli a pouze ve zformovaném obranném bloku čekali, s čím přijdeme my. Ke snížení měl blízko v 50. M. Kubín, když postupoval ze stranu na branku, ale nedal. V 61. jsme měli výhodu přímého kopu z dobré pozice, ale trefili jsme pouze zeď. Snížit se nám nakonec přece jen povedlo, když po centru z pravé strany přihrál D. Kubín nalevo zcela volnému Syrovému a ten se nemýlil: 1-2. O chvíli později se k odraženému míči dostal M. Horvát, ale jeho gólovou střelu z hranice šestnáctky znovu zblokoval obranný val hostů. Utrum naším nadějím pak dal soupeř v 75., když si odkop našel osamocený útočník, který si následně poradil s nedůrazným obráncem Novákem a zkušeně zakončil: 1-3. Šanci na opětovné snížení měl v 81. M. Horvát, ale po průniku z levé strany zakončoval na dlouhou nohu jen nedůrazně a v 85. Pačesný, jehož střela skončila pouze na tyči hostující branky. Trestuhodně jsme tak nepotvrdili vybojovanou výhru z Kounic a po hodně špatném a místy odevzdaném výkonu, jsme si připsali překvapivou porážku.

Branka Stratova: 66. Syrový (1-2)

Sestava: Ulman - Bašus (60. Soukup P.), Kaucký, Novák J., Syrový - Effenberger, Jelínek L. (5. Pačesný), Kubín D., Horvát P. (60. Jirovský) - Miklis (46. Horvát Michal), Kubín M.