19.kolo: Stratov - Chrást 4 - 0 (0 - 0)

Poprvé letos za pěkného jarního počasí, jsme vyběhli na domácí trávník k zápasu 19. kola, kdy jsme na svém hřišti hostili celek z Chrástu. V základní sestavě stále bez zraněného Michala Horváta, ke kterému se s absencí přidal také Pačesný, za to hned se čtyřmi hráči mladších dvaceti let, v čele s benjamínkem Radkem Novákem na hrotu útoku, jsme šli do utkání s cílem potvrdit dobré výsledky na domácím hřišti a připsat si další důležité body.

Jakoby však příjemné jarní slunce oba týmy ukolébalo, hrál se od první minuty velmi nezáživný fotbal. Ani jeden z týmu nehýřil aktivitou a hra podle toho také vypadala. K vidění bylo spousty nepřesností, neadresných přihrávek a zoufalých nákopů, které končily buď na kopačkách soupeře, nebo v autu. I z mála jsme nakonec přece jen větší šanci k otevření skóre měli my – ve 25. poskakoval po závaru před brankou hostů míč po břevně, a z bezprostřední blízkosti se ho pak následně nepodařilo do branky dotlačil ani D. Kubínovi, ani vzápětí P. Horvátovi, který trefil ze tří metrů jen nohy brankáře. Ani soupeř si žádnou velkou příležitost vytvořit nedokázal, a to i proto, že se nám velmi dobře podařilo pokrýt nejlepšího střelce soutěže M. Černého, kterého jeho spoluhráči zásobovali místo přihrávek po zemi jen dlouhými nákopy, proti nimž však neměl příliš nárok. Po oboustranně podprůměrné kopané, se tak šlo do šaten za bezbrankového stavu.

I když ne o moc, do druhého poločasu jsme už vstoupili o trochu lépe. Navíc další vývoj utkání jednoznačně nasměrovala naše úvodní branka – v 53. zabojoval výborně v útočné fázi Effenberger a následný vysoký odražený míč poslal „z voleje“ z hranice vápna do branky pohotově Walter: 1-0. O čtyři minuty později se následně role otočily – po střele Waltera šel po brankářem vyraženém míči Effenberger a z dorážky neméně pohotově zvýšil: 2-0. Na konci 60. jsme vybojovali míč ve středu hřiště a kolmicí za obranu poslal Jelínek do sóla znovu Effenbergera, ten však tentokrát střelou na zadní tyč těsně minul. Další branky jsme se tak dočkali až o pět minut později – po faulu před pokutovým územím se k následnému přímému kopu postavil Syrový a rozvlnil síť za hostujícím brankářem potřetí: 3-0. Neškodní hosté poté na zvrat viditelně ztratili nejen morální, ale také fyzické síly a zápas se tak spíše dohrával. Přesto byl k vidění ještě jeden zajímavý okamžik – v 76. nahrál po pěkné kombinaci s Effenbergerem před branku Bašus a jeho tečovanou přihrávku dorazil do branky R. Novák, který tak ve svých šestnácti letech zaznamenal svůj premiérový gól v našem dresu v mistrovském utkání a stal se tak jedním z nejmladších střelců Stratova v mužské kategorii vůbec: 4-0. V závěru pak přišla ještě jedna velká šance hostů, když se na Ulmana řítil M. Černý, ale náš brankář výborně zakročil a uhájil své další čisté konto. Po debaklu v Krchlebech jsme si tak tentokrát připsali vysokou výhru, i když rozhodně ne po nijak zvlášť oslnivém výkonu. Alespoň máme dál na čem pracovat.

Branky Stratova: 53. Walter (1-0), 57. Effenberger (2-0), 65. Syrový (3-0), 76. Novák R. (4-0)

Sestava: Ulman - Bašus (82. Soukup P.), Kaucký, Novák L., Syrový - Effenberger, Jelínek, Kubín D., Horvát P. - Walter (78. Miklis), Novák R. (78. Horáček)

12. Křečkov 2

10. Mochov 0