18.kolo: Všejany - Stratov 1 - 0 (0 - 0)

Soubojem nejlepší obrany s nejhorším útokem byl náš zápas proti druhému celku tabulky ze Všejan. K soupeři jsme přijeli s defenzivní taktikou, ale také s cílem zkusit překvapit a odvézt si nějaké body. Pro zranění znovu chyběl obránce Novák a oproti minulému kolu nastoupil místo Miklise v základní sestavě Husák.

Do utkání jsme vstoupili dobře, aktivně a částečně jsme tak otupili očekávaný úvodní tlak domácích. Již od začátku se tak hrál poměrně solidní fotbal. Velké šance ale k vidění nebyly. Do první se nakonec přece jen dostali domácí, když se jejich útočník dostal pěknou přihrávkou až za naší obranu, ale naštěstí byl při zakončení tísněn vracejícím se Bašusem a střela tak šla vedle. Naše příležitosti se počítaly zejména po standartních situacích, kdy jsme se dostali k zakončení hlavou, ale ani Tangl, ani poté v ještě lepší pozici Husák, netrefili z dobrých pozic branku. Ke konci poločasu se ještě dostali do dalšího náznaku domácí, když podběhl dlouhý aut do vápna jinak dobře chytající Ulman, ale nebezpečí jsme nakonec zažehnali. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ani druhý poločas velkou změnu v obrazu hry nepřinesl. Nadále jsme zejména pozorně bránili a trpělivě čekali na možné brejky. Domácím dělala naše pozorná obrana viditelné starosti a občas působili dost bezradně, přesto ale bylo vidět, že jim není cizí kromě nakopávaných balónů ani kombinační hra po zemi, což u mnoha soupeřů v této třídě není pravidlem. V 53. se po nafilmovaném pádu dožadovali penalty, ale rozhodčí správně nepískal. O dvě minuty později se vytáhl opět Ulman v naší brance, který dobře vyrazil střelu domácího hráče po závaru v našem pokutovém území. V 59. se na náš již tak početný seznam zraněných hráčů přidal po špatném došlápnutí Filip Kaucký a museli jsme opět improvizovat – do hry šel Valášek a Husák se musel stáhnout na pozici defenzivního záložníka. A právě střídající Valášek byl hned vzápětí u naší největší šance – po centru z levé strany zakončoval hlavou, brankář míč jen vyrazil pod sebe, kde dorážel Tangl, ale ani z metru nedokázal míč propasírovat do branky. V 70. se řítil v další šanci na domácí branku Jirovský, ale na hranici velkého vápna mu při zakončení míč trochu uskočil a byla z toho jen zblokovaná střela na roh. V závěru bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát. Několikrát jsme dokázali domácím zatopit aktivním napadáním při rozehrávce, ale k velké šanci jsme to již nedotáhli. Když už to vypadalo, že zápas skončí bez branek, uvolnil se v 89. minutě na pravé straně útočník domácích, přešel přes tři naše hráče a šťastnou střelou rozhodl o třech bodech pro Všejany: 1-0.

I přes koncentrovaný a slušný výkon, který vycházel z dobré defenzivy, jsme si tak nepřipsali žádný bod, nicméně důležité souboje proti týmům ze spodní poloviny tabulky nás teprve čekají. Hned v dalším kole se tak potkáme v utkání „o šest bodů“ doma s Třebestovicemi. Hrát se bude ve Stratově v sobotu 28. 4. 2012 od 17:00.

Sestava: Ulman - Soukup P., Tangl, Kaucký (59. Valášek), Bašus - Horvát Michal, Altman, Jelínek L., Korec - Husák - Jirovský (80. Miklis)

Poznámka: reportáž hostů z utkání si lze přečíst na jejich webu zde