18.kolo: Stratov - Třebestovice 1 - 1 (0 - 0)

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stratov/sokolstratov.cz/includes/menu.inc on line 1009.

Zápas jara vítěze nepřinesl. S dělením bodů však byli nakonec spokojenější hosté, pro které dosažený výsledek znamená výrazné posílení pozice na čele tabulky. Domácí tým udržel nejen jarní neporazitelnost, ale zároveň prodloužil šňůru předchozích devíti soutěžních zápasů bez prohry.

Utkání začalo mohutným náporem Třebestovic, které ve 2. a 5. měly velké šance na vstřelení úvodní branky. V prvním případě se zaskvěl Ulman a v druhé příležitosti hosté mířili vedle. Domácí měli rozjezd velmi vlažný a nestačili se divit. Náznak aktivity ukázal v 6. minutě Jelínek, ale jeho střela neměla razanci. Do další šance se dostali hráči Třebestovic ve 12., ale Ulman opět ukázal svoje kvality. Teprve od poloviny první půle se hra vyrovnala a ke slovu přišli i domácí. Ve 22. vypracoval náznak šance Jirovský, ale koncovka Jelínka nebyla přesná. O dvě minuty později se před brankou hostí dostal do zakončení Bašus, gólman vyrazil a dorážka Jirovského šla vedle. Obraz hry byl v těchto fázích vyrovnaný, útoky se střídaly na obou stranách a hrál se fotbal nadprůměrné úrovně. Ve 32. minutě, při jednom z ataků hostí, zatáhl J. Horvát v pokutovém území hostujícího hráče za dres a rozhodčí pískl penaltu. Ulman však vystihl správně stranu a exekutora výtečně vychytal. Povzbuzení domácí přitlačili na pilu a ve 37. minutě střílel po autovém vhazování Soukupa Jelínek. Brankář hostí však opět nezaváhal. Branku nepřinesla ani akce po ose Valášek – Bašus – Jirovský se zakončením Soukupa. Naopak do kabin mohli jít s vedením hosté, když se v poslední minutě první půle po krásné kolmé přihrávce mezi domácí stopery dostali do obrovské šance, ale výtečný Ulman podržel i tentokrát stratovský prapor nahoře.

Po přestávce převzalo iniciativu domácí mužstvo a výsledek se brzy projevil. V 50. minutě se po akci Bašuse a Jelínka dostal míč k Jirovskému a jeho střela skončila v síti: 1-0. Následně však vzal vývoj zápasu až do konce utkání zcela do své režie rozhodčí. Hned z protiútoku vymyslel faul Valáška v pokutovém území a místo žlutého ocenění pro hostujícího hráče za filmování, odpískal v pořadí druhou penaltu proti domácímu mužstvu. Tu už hosté proměnili a vyrovnali: 1-1. O pět minut později dostali hosté výhodu tentokrát trestného kopu, ale míč šel vedle. To už šla úroveň zápasu prudce dolů, hra byla rozkouskovaná a většina aktérů byla nervózní, k čemuž právě značnou měrou přispěl hlavní arbitr. Domácí hráči už hosty k ničemu nepustili, ale naopak ani sami nic kloudného nevyprodukovali. Úporný boj muže proti muži se změnil ve vzájemné přetlačování, kdy rozhodčí pečlivě hlídal pro hosty přijatelný výsledek. Hosté, stále polehávající po trávníku, pečlivě střádali čas a už se do žádné ofenzivy ani netlačili. Domácí trenér se v závěru utkání ještě pokusil zasáhnout pozitivně do vývoje utkání, když deset minut před koncem vystřídal Horváta staršího Horvátem mladším. Ten se nakonec při posledním útoku domácích dostal při závaru v pokutovém území Třebestovic ke střele, ale jeho dělovka trefila jen hlavu hostujícího obránce stojícího na brankové čáře a odrazila se zpět do pole. Následně rozhodčí odpískal konec zápasu.

Domácí tým byl ve druhém poločase lepší. Sice na vítězství nedosáhl, ale rozhodně se nemá za co stydět. Maximální bojovnost byla ozdobou jeho výkonu a mnozí podali výkon až za hranicí svých možností. Nebýt ale famózního výkonu brankáře Ulmana, mohl prohrát, ale zároveň nebýt nepřízně osudu v závěru, mohl i vyhrát. Třebestovice, jako vedoucí mužstvo tabulky, zpočátku lepší v útoku než v obranné fázi, ve Stratově nic převratného nepředvedly, ale s pomocí rozhodčího byly dovedeny ke kýženému bodu.

Branka Stratova: 50. Jirovský (1-0)

Sestava: Ulman - Tangl, Novotný, Valášek, Godul´a (24. Kuchta) - Horvát J. (80. Horvát Michal), Kubín D. - Bašus, Jelínek L., Soukup P. - Jirovský