18.kolo: Krchleby - Stratov 5 - 1 (3 - 0)

Špatné utkání jsme sehráli v rámci 18. kola, kdy jsme se představili na hřišti Krchleb. Po dvou výhrách a třech neprohrách v řadě, jsme směle pomýšleli na bodový zisk, ale předvedeným výkonem jsme tentokrát zcela zklamali.

V sestavě stále bez Michala Horváta a v útoku s dvojicí Walter – Effenberger, jsme hned od úvodu nezachytili dobrý nástup domácích a ti diktovali tempo hry. Úvodní šance jsme ještě přežili, ale v 11. už šli domácí zaslouženě do vedení – po rohovém kopu se odražený míč dostal na velké vápno, odkud nehlídaný hráč neměl problém zakončit: 1-0. I v dalším průběhu nás domácí přehrávali a byli lepším týmem. Nám chyběla mezihra, kombinace a navíc jsme dělali velké chyby v obranné činnosti. Po jedné takové se dostal v 31. do samostatného úniku na Ulmana útočník Krchleb a v koncovce si poradil: 2-0. Naději nám mohla dát situace ve 42., kdy se po přihrávce Kubína dostal za obranu Jelínek, ale jeho gól pro vymyšlený ofsajd neplatil a navíc hned z rozehraného protiútoku domácí zvýšili: 3-0.

Přesto jsme i po změně stran nastupovali s odhodláním se o přijatelný výsledek poprat, bohužel hned z prvního útoku domácích hořelo znovu před naší brankou – tentokrát však další samostatný únik naší obranou uhasil skvělým zákrokem Ulman. Další gól ve stejné situaci náš brankář zachránil i v 53. a poté jsme se dočkali čestného úspěchu i my – v 58. po rohovém kopu Effenbergera zakončil přesně hlavou Kaucký: 3-1. Domácí odpověď však byla znovu blesková – další pas za naší obranu, další nájezd a čtvrtý gól: 4-1. Navíc o další dvě minuty později přidali z další stejné akce domácí i pátou branku: 5-1 a zápas se pak jen dohrával. V 70. jsme mohli výsledek ještě zkorigovat, když jsme dobrým napadáním a chybě brankáře získali míč na obraně domácích, ale nezakončili jsme. V závěru jsme ještě měli dva přímé kopy ze solidní pozice, ale Walter trefil jen zeď. I proto jsme odjeli s vysokou porážkou, ale domácí vítězství bylo zcela zasloužené.

Branka Stratova: 58. Kaucký (3-1)

Sestava: Ulman - Bašus, Kaucký, Syrový, Novák L. - Horvát P. (62. Horáček), Jelínek, Kubín D., Pačesný (54. Novák R.) - Effenberger (80. Miklis), Walter