17.kolo: Stratov - Kostelní Lhota "B" 2 - 0 (1 - 0)

Bez zraněného Michala Horváta, jsme nastoupili k druhému jarnímu domácímu utkání, kdy nám bylo soupeřem béčko Kostelní Lhoty. Po důležité výhře ve Dvorech, jsme do zápasu nešli s jiným cílem, než tři body z venku potvrdit druhým povinným vítězstvím, ale vzhledem k naší střelecké nemohoucnosti k němu opět nebyla snadná cesta.

Do utkání jsme vstoupili svižně. Aktivní hrou jsme si vytvořili územní převahu, ze které v úvodu rezultovalo hned několik našich standartních situací a také výborná střela Waltera, kterou však hostující brankář neméně dobrým zákrokem zneškodnil. Na konci 15. už jsme byli odměněni vedoucím gólem – odraženým míč se dostal za velké vápno k Horáčkovi, jehož tečovaná střela hostujícím obráncem zapadla vysokým obloukem až do sítě: 1-0. Pro střelce to byla premiérová branka v našem dresu. Vedení nám pomohlo, ale hra se postupně vyrovnala a k vidění nebyl příliš pohledný fotbal. Do kabin jsme tak přesto odcházeli spokojenější.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s touhou zápas co nejdříve rozhodnout a náš náskok navýšit. Jednobrankové vedení nám spíš ale svazovalo nohy a bylo vidět, že hlavně nechceme udělat zbytečnou chybu, která by stála body – proto jsme se mnohdy uchylovali jen k odkopům na soupeřovu polovinu, které však k ničemu nevedly. Podobně se prezentovali i hosté, a tak úroveň hry nebyla valná. Přesto se alespoň náznaky šancí objevovaly hlavně na naší straně. Velké šance z toho ale nebyly a tak se nám pojistku podařilo vstřelit až pět minut před koncem – v 86. se po rohovém kopu dostal odražený míč k Syrovému, který pohotově zakončil a stanovil tak konečný výsledek: 2-0.

Branky Stratova: 15. Horáček (1-0), 86. Syrový (2-0)

Sestava: Ulman - Bašus, Kaucký, Syrový, Novák L. - Effenberger, Jelínek, Kubín D., Horáček (46. Horvát P.) - Pačesný (72. Novák R.), Walter

8. Mochov 6