17.kolo: Přerov n/L. "B" - Stratov 1 - 1 (0 - 1)

Více než rok a půl jsme byli zvyklí vozit ze zápasů venku 3 body. Poslední ztráta bodů, se datuje k 3. 10. 2009, kdy jsme podlehli 0-1 v Třebestovicích. Následnou šnůru čtrnácti výher v řadě na hřištích soupeřů, jsme přerušili utkáním v Přerově nad Labem, kde jsme uhráli „pouze“ bod.

Do utkání na perfektně připraveném trávníku, jsme vstoupili dobře a aktivně. Dobrým pohybem jsme již od úvodu domácí přehrávali a dostávali se do slibných brankových příležitostí. Jako první zahrozil už v 5. minutě Jirovský, který technickou střelou z hranice velkého vápna, trefil spojnici břevna a tyče. Poté se do dvou možností dostával Korec, ale jeho rány mířily vedle. Totéž platilo i o střelách Altmana. Domácí kombinace končily převážně dlouhou nepřesnou přihrávkou nebo na naší pozorné obraně. Do zaslouženého vedení, jsme se dostali ve 21., kdy prostrčil na velkém vápně míč za obranu Jelínek a Michal Horvát tváří v tvář brankáři, poslal míč do sítě: 0-1. I nadále jsme byli lepší – domácí měli jen více standartních situací a rohových kopů, ale všechny centry končily v náručí Ulmana. Před koncem poločasu domácí hodně podržel hlavní rozhodčí, když jim odpustil penaltu za hraní rukou v pokutovém území a poté zejména ve 40., kdy obral stopera domácích o míč Korec, ale místo samostatného úniku na branku ho obránce úderem do obličeje a zápasnickým chvatem, poslal k zemi. Zákrok na jasné vyloučení, byl oceněn jen žlutou kartou.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a měli územní převahu, ale v koncovce jsme selhávali. Domácí bojovali, viditelně se proti nám chtěli vytáhnout a bohužel jsme je svou střeleckou nemohoucností drželi dlouho ve hře. A nakonec se jim vyrovnat podařilo. V 65. dobře zakombinovali ve středu hřiště, po další přihrávce udělal na šestnáctce domácí útočník kličku stoperu Kuchtovi a podél padajícího Ulmana poslal míč přesně k tyči: 1-1. Vyrovnávací branka nás přesto paradoxně více nakopla a snažili jsme se opět strhnout vedení na svou stranu. V 72. se po špatném odkopu domácího brankáře dostal míč k Jelínkovi, ale jeho slabá střela skočila zpět gólmanovi v rukavicích. Nadále jsme se tlačili dopředu a velmi ofenzivní styl jsme někdy až přeháněli – jak krajní záložníci, tak i obránci se hodně vysunovali k podpoře útočných akcí a zapomínali jsme na zadní vrátka. Zejména dva náznaky brejků domácích mohly skončit druhým gólem, ale ten naštěstí nepadl. V poslední desetiminutovce jsme pak spálili další dvě velké šance – nejprve se po Altmanově vysunutí objevil sám před gólmanem Jelínek, ale nedal – brankář dobře vyběhl. A poté v 88. se vydal na výlet z pozice stopera Tangl, přihrál doleva volnému Korcovi, ale ten zakončoval až příliš blízko brankáři a byla z toho jen tyč a závar před brankou. Víc už jsme toho pak nestihli.

Závěrem se dá říci, že k vidění byl na IV. třídu nadprůměrný zápas, ve kterém jsme byli lepší, ale střelecká impotence nás stála dva body. Domácí svou zarputilostí a bojovností dokázali, že jsou vždy nepříjemným soupeřem a vydolovali bod. Z hlediska našich ambicí na postup však tato remíza nic neznamená a nadále platí, že v případě našich výher ve zbývajících zápasech, můžeme slavit. Situace je tedy stále stejná a můžeme jít dál od zápasu k zápasu, bez ohledu na jiné soupeře. Před volným termínem nás nyní čeká v domácím prostředí celek Kostelní Lhoty „B“. Hraje se v sobotu 23. 4. 2011 od 17:00.

Branka Stratova: 21. Horvát Michal (0-1)

Sestava: Ulman - Novotný, Tangl, Kuchta, Kopeček - Horvát Michal, Altman, Kubín D. (62. Horvát J.), Jelínek L. - Jirovský, Korec