17.kolo: Kounice "B" - Stratov 1 - 2 (0 - 0)

Další důležitý zápas dovedli hráči Stratova opět do vítězného konce. Podruhé v nových dresech a druhé vítězství v utkání, ve kterém byl Stratov s vyjímkou prvních dvaceti minut lepším mužstvem.

Utkání začalo mírnou územní převahou domácích. Hráči Stratova spíše čekali, co soupeř předvede. Když poznali, že ze strany Kounic nehrozí žádné velké nebezpečí, převzali režii do svých rukou. Na trestný kop domácích v 7. minutě, odpověděli zvýšenou aktivitou a těžiště hry se posunulo po většinu času na polovinu domácích. Za zaznamenání stojí v 11. brejková akce Jirovského a o minutu později do zdi trefený trestný kop, který byl následně zakončený J. Horvátem střelou mířící vedle. Potom se dvakrát prosadil Jelínek – nejprve ve 20. po akci dvojice Bašus – P. Soukup netrefil branku a ve 35. po akci tentokrát dvojice Bašus – D. Kubín zaúřadoval domácí gólman a vyrazil míč na roh. O minutu později trefil střelou z dálky branku Goduĺa, ale domácí brankář udržel čisté konto.

Po přestávce už byl Stratov výrazně lepším mužstvem. První vyloženou šanci v 52. minutě po samostatném úniku a předcházející krásné přihrávce P. Soukupa Jelínek nedal a o dvě minuty později vychytal domácí brankář pro změnu Soukupa. V 58. minutě již udeřilo – domácí obránci na půlící čáře hrubě chybovali, míč převzal Jelínek a po dalším samostatném úniku již trefil přesně podél padajího brankáře k pravé tyči: 0-1. Stratov se uklidnil a v této fázi zápasu začal předvádět hezký kombinační fotbal. Střelu Jirovského domácí gólman v 62. zlikvidoval a zdálo se, že domácí již dále nemají na zvrat v utkání. Příliš velký klid však ve stratovských řadách řádně narušil Ulman, který se v 76. minutě při jedné z mála akcí domácích útočníků nedohodl v obranné činnosti s Novotným, navíc zaváhal při vybíhání a míč se dostal na kopačky domácího útočníka a pro něho už nebyl problém vyrovnat: 1-1. Z pohodového průběhu zápasu se najednou stalo drama a boj o vítězství. K napětí přispěl i rozhodčí, který trochu propadl vzniklé atmosféře a začal kupit podivné výroky. Stratovští hráči si uvědomili, že ztráta jasných tří bodů je nepřijatelná a rovnala by se odpisu z dění na špici průběžné tabulky soutěže. V tu chvíli se celé mužstvo semklo a zapnulo na plné obrátky. Výsledek se dostavil již v 80., kdy si po centru z levé strany domácí obránce, tísněn čistě Kubínem, vstřelil hlavou vlastní gól. Domácí postranní rozhodčí však mával ofsajd a hlavní, po konzultaci s ním, branku neuznal. Za další dvě minuty převzal na půlící čáře L. Jelínek kolmici Jirovského mezi obránci a běžel sám na brankáře. Před pokutovým územím byl nemilosrdně sražen dobíhajícím obráncem, a ten šel rovnou předčasně do sprch. Následný trestný kop Jirovského skončil opět ve zdi. Drtivý nápor Stratova pokračoval a v 86., kdy byl po velkém závaru před brankou Kounic při zakončení skosen Kubín. Rozhodčí však tentokrát nechal zákrok bez reakce. S 90. byl u půlící čáry dalším nevybíravým zákrokem loktem sražen J. Horvát a hříšník z řad domácích byl rovněž vyloučen. Nastalá strkanice vypadala na předčasné ukončení zápasu, ale nakonec rozhodčí ukázal, že se bude pokračovat ve hře. Ve třetí minutě nastavení, při posledním závaru před kounickou brankou, vzal na sebe zodpovědnost Jirovský, po několika kličkách si připravil pozici a střelou z hranice velkého vápna trefil přesně pravý dolní roh domácí branky: 1-2. V podstatě vzápětí, po výkopu ze středového kruhu, rozhodčí zápas ukončil.

Nutno konstatovat, že vítězství Stratova bylo spravedlivým vyjádřením obrazu hry, za předvedenou hru zvláště ve druhé půli si hráči tříbodový zisk zasloužili. Co však potěšilo nejvíce, byla bojovnost celého mužstva, které se po obdržené brance nevídaně semklo a nekompromisně dokráčelo k vítězství. Všichni hráči Stratova podali velmi dobré výkony, ale samostatně je nutno vyzvednout předvedenou hru Miklise, krerý na postu levého obránce zahrál excelentně a naprosto bez chyb. V průběžné tabulce tak nedošlo s vyjímkou chvostu k žádné změně v pořadí mužstev, a tak uvidíme, co se bude dít příští kolo. Předvedený výkon je příslibem před utkáním s vedoucími Třebestovicemi, které lze bez rozpaků nazvat zápasem jara. Tak se těšme (nebo těšte?)…

Branky Stratova: 58. Jelínek L. (0-1), 90(+3). Jirovský (1-2)

Sestava: Ulman - Godul´a, Novotný, Tangl, Miklis (68. Horvát Michal) - Kubín D., Horvát J. - Soukup P., Jelínek L., Bašus - Jirovský