17.kolo: Chrást - Stratov 2 - 1 (1 - 1)

Třetí zápas jara jsme odehráli na hřišti v Chrástu. Stejně jako soupeř, jsme i my řešili potíže se sestavou, a to hlavně v obranné čtveřici a tak na stoperu nastoupil poměrně netypicky Effenberger.

Už první minuty naznačili, že nebude rozhodně k vidění žádná velká fotbalová podívaná. Elán do hry chyběl oběma týmům a spolu s nepřesnostmi na obou stranách tak byla k vidění velmi podprůměrná kopaná. Více náznaků šancí a mírnou převahu jsme sice měli my, ale do vedení šli nakonec domácí. Po trochu nenápadné akci ve 32. se ke střele za hranicí vápna dostal domácí kanonýr Černý a mířil přesně: 1-0. O chvíli později však právě Černý ve vápně fauloval Kubína a Michal Horvát z penalty vyrovnal: 1-1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Chyběl nápad i větší nasazení a hlavně domácí se ve své kombinované sestavě zaměřili spíše na obranu. Té pomohl v 59. i pomezní rozhodčí, který při jednom z nákopů na Michala Horváta zvedl nesmyslně praporek při neexistujícím ofsajdu a tak náš následný vedoucí gól nebyl chybně uznán. Po ojedinělé akci v 77. se tak znovu radovali domácí – po centru z pravé strany jsme ve vápně neuhlídali nejmladšího hráče na hřišti Milana Roudnického a ten poslal svůj tým do vedení: 2-1. V závěru jsme se snažili alespoň o bod, ale ani náš tlak umocněný sérií několika rohových kopů v posledním minutách, už naše vyrovnání nepřinesl a po dvou střelách soupeře za celý zápas jsme odjeli s prohrou 1-2.

Branka Stratova: 40. Horvát Michal z penalty (1-1)

Sestava: Krejčík - Bašus, Effenberger, Kaucký, Novák L. - Tržický, Kubín D., Jarolím T., Jelínek (53. Touš) - Horvát Michal, Pačesný

5. Litol 29

4. Lysá nad Labem 24