16.kolo: Poříčany "B" - Stratov 2 - 3 (1 - 2)

Důležitý zápas zvládli hráči Stratova na výbornou. Nepříjemný soupeř, kterému se dvakrát podařilo vyrovnat, nakonec odešel poražen. Stratovští ukázali velkou vůli po vítězství, přestáli tlak domácích ve druhém poločase a výsledně soupeře přetlačili.

Utkání začalo velkou šancí domácích, kteří se po chybě nekoncentrované obrany hostí, dostali do bezprostřední blízkosti Ulmana, ale netrefili branku. Poprvé tedy udeřilo na druhé straně, když ve 4. minutě při prvním stratovském protiúderu byl na pravé straně faulován L. Jelínek a z následného trestného kopu Jirovského, si vstřelil domácí obránce, tísněn právě Jelínkem, hlavou vlastní branku: 0-1. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno – po rohovém kopu propadl centovaný míč celou obranou Stratova a pro domácího hráče nebyl problém míč uklidit do branky: 1-1. Poté se hrál poměrně pohledný fotbal s oboustrannou snahou o kombinaci, ve kterém se míč většinou pohyboval mezi velkými vápny, avšak bez větších šancí. Až v 31. rozčeřil poklidnou hladinu zápasu Kuchta, který z trestného kopu trefil domácí svatyni, ale brankář byl připraven. Až následně, z dalšího útoku hostů, dostal L. Jelínek přihrávku od Jirovského a umístěnou střelou na vzdálenější tyč, strhnul znovu vedení na stranu Stratova: 1-2. Povzbuzení hosté nadále drželi taktovku zápasu ve svých rukou a vedení mohl zvýraznit ve 39. minutě J. Horvát, ale z bezprostřední blízkosti branku netrefil.

S nástupem do druhé půle, posílili domácí sestavu o dva hráče "A" týmu a chtěli co nejrychleji vyrovnat, ale Stratov takticky vedeným bojem držel těsné vedení. V 56. minutě se dostal na hřiště Bašus, který vyměnil Miklise a oživil útočnou fázi Stratova. V 60. chyboval v rozehrávce na vlastní půli Novotný, ale Ulman při obrovské šanci domácích naštěstí potvrdil postřeh a reakci a míč skvělým zákrokem vytěsnil mimo branku. Přesto o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Na vlastní polovině fauloval P. Soukup a z následného trestného kopu prolétl míč přes celé vápno Stratova ke zcela nekrytému domácímu hráči a ten zakončil přesně: 2-2. A to nebylo zdaleka vše. Domácí mužstvo se začalo tlačit dopředu a získalo převahu, kterou však hosté umným způsobem eliminovali. Častá přerušení hry tlumila vzrůstající tlak. To vše bylo doplňováno brejkovými protiútoky, ve kterých byl zapojen hlavně L. Jelínek. Při jednom z nich, ve snaze obejít domácího obránce, byl nevybíravým způsobem sražen – hrubý faul s úderem do obličeje, bez zjevné snahy hrát balón, byl oceněn jen žlutou kartou. Vyloučení přišlo až v 78. po dalším faulu stejného hráče znovu na Jelínka. K němu sice došlo evidentně v pokutovém území, avšak rozhodčí vytáhl nepochopitelně míč přesně na hranici velkého vápna. Nicméně z následného trestného kopu trefil nejprve Jirovský zeď, odražený míč se dostal už v pokutovém území ke Kubínovi, který byl faulován, ale než stačil rozhodčí zapískat penaltu, tak vypálil Bašus a vstřelil tak svůj premiérový gól v barvách Stratova: 2-3. Do konce zápasu měl ještě dvě šance střídající Michal Horvát, ale skóre už se neměnilo. Při první výborně zasáhl domácí brankář a míč vyrazil na roh, při druhé šanci prováhal správný okamžik k zakončení.

Stratov si tak do průběžné tabulky připsal další tři body. Nutno konstatovat, že perně vybojované, kdy si mnozí hráči sáhli až na samé dno fyzických sil. Proto je nutné pochválit všechny aktéry. Právě tato nezměrná bojovnost a touha po vítězství udržela Stratov v kontaktu s čelem tabulky. Tím spíše, že vedoucí mužstvo Třebestovic utrpělo vysokou porážku 0-4 ve Staré Lysé a jejich takřka jistý postup po podzimu možná získal povážlivé trhliny.

Branky Stratova: 4. vlastní (0-1), 33. Jelínek L. (1-2), 79. Bašus (2-3)

Sestava: Ulman - Godul´a, Novotný, Tangl, Kuchta - Kubín D., Horvát J. - Soukup P., Jelínek L., Miklis (56. Bašus) - Jirovský (85. Horvát Michal)