15.kolo: Stratov - Slovan Poděbrady 1 - 1 (1 - 0)

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stratov/sokolstratov.cz/includes/menu.inc on line 1009.

Po odložení úvodního kola jsme vstoupili do jarních odvet v domácím utkáním s hlavním aspirantem na postup, celkem Slovanu Poděbrady. Do naší sestavy se po dlouhé době vrátil na pozici stopera Kaucký a představila se i nová posila z Ostré – Ondřej Tržický, který se postavil na hrot útoku spolu s Michalem Horvátem.

Za poměrně větrného počasí jsme si pro úvodní poločas vybrali stranu „po větru“, a to nám pomohlo eliminovat očekávaný tlak soupeře. Hosté více drželi míč a od začátku bylo vidět, že přijeli hrát rychlý kombinační fotbal, avšak nám se dařilo narušovat jejich kombinace už na polovině hřiště a důrazem v osobních soubojích nedat tolik možností, aby nás přehrávali. Přesto byli lepší a měli i úvodní šance. Nám se ale povedla ve 26. standartní situace a po rohu Effenbergera zakončoval Michal Horvát nikým nehlídán hlavou přesně: 1-0. Branka nám ještě více pomohla a dobrým výkonem, podpořený výborným Krejčíkem v brance a trochou štěstí, jsme odcházeli do kabin spokojenější.

Druhý poločas se už nesl v duchu trvalého tlaku hostů a našeho obětavého výkonu v poli. Naše obrana pracovala dobře a hosté se v koncovce dlouho nemohli prosadit. Chtěli jsme hrozit alespoň z brejků, ale na ty už chyběla síla. Jediná naše šance přišla v 61., kdy po přihrávce z pravé strany zakončoval Michal Horvát, ale nad branku. Soupeř se nakonec prosadil v samém závěru – po rohovém kopu v 90. vyrovnal nikým nehlídaný Moník: 1-1. I přes inkasovaný gól v poslední minutě jsme si ale připsali proti velmi silnému soupeři cenný bod.

Branka Stratova: 26. Horvát Michal (1-0)

Sestava: Krejčík - Rambousek, Walter, Kaucký (62. Jarolím T.), Bašus - Novák L., Jelínek (71. Touš), Kubín D., Effenberger - Tržický (46. Schneider), Horvát Michal