13.kolo: Stratov - Hořátev 1 - 0 (1 - 0)

K druhému utkání jarních odvet, k nám přijel nepříjemný soupeř z Hořátve. Náš cíl byl odčinit nejen podzimní prohru 0-2 ze hřiště soupeře, ale i ztrátu bodů po remíze z prvního zápasu jara s béčkem Kostelní Lhoty.

Stratov bez distancovaného D. Kubína, ale s navrátilcem Horvátem J. v základní sestavě, začal utkání obrovskou šancí, na jejímž počátku byl Tangl a míč putoval přes Valáška k Soukupovi, který ve vyložené šanci selhal. Následovala herní pasáž, kdy měli hosté nejen více ze hry, ale i více střeleckých pokusů. Ty však naštěstí pro domácí neměly patřičnou razanci ani přesnost, a tak vše bez problémů vyřešil Ulman. Z ojedinělého protiútoku v 19. se málem trefil Valášek, který po akci Jirovského a centru Jelínka, nedosáhl v bezprostřední blízkosti před brankou hostí na míč. Ve 26. minutě měl soupeř obrovskou šanci, když po centru z levé strany míč doputoval k zadní tyči a tam číhající hráč minul v jasné pozici. Nerozhodný stav trval až do poslední minuty 1. poločasu. Poslední domácí útok po faulu hostí, korunoval po trestném kopu z levé strany a zpětné hlavičce Soukupa před branku, svým třetím gólem v sezóně Tangl: 1–0.

Jak se v prvním poločase za ideálního počasí hrál celkem oboustranně pěkný fotbal s maximální snahou o kombinaci, tak druhá půle se značně nevydařila. Z fotbalového hlediska nenabídla žádný hezký prožitek. Hra se odvíjela pouze mezi oběma pokutovými územími bez zakončení. Navíc velkou porci nervozity vnesl na hřiště i do hlediště rozhodčí Růžička. V 71. minutě dostal míč mezi obránce domácí Bašus, postupoval sám na branku a ještě před pokutovým území byl zezadu sražen. Faul na vyloučení nebyl potrestán ani žlutou kartou. Červená karta přišla až o dvě minuty později, při dalším ataku domácích, kdy vyběhl mimo pokutové území brankář hostí a zahrál v nouzi rukou a byl po zásluze vyloučen. Následoval trestný kop Valáška, zakončoval Jirovský, ale opět nezapršelo. Ve zbytku času přibylo na obou stranách ještě více nervozity a ostrých zákroků, naštěstí bez vážných zranění a také bez žlutých karet. Poslední pokus domácích posunout skóre přišel v 85. minutě, ale po střele Bašuse vytáhl náhradní brankář hostí míč na roh. Hosté se snažili vyrovnat těsně před koncem, ale Ulman včasným vyběhnutím a odkopem jejich naději na vyrovnání zhatil.

Branka Stratova: 45. Tangl (1-0)

Sestava: Ulman - Tangl, Novotný, Horvát M. (32. Godul'a), Novák J. - Bašus, Horvát J., Soukup P., Jelínek L. - Jirovský (80. Miklis), Valášek (67. Krejčík)